W Kleszczowie pod koniec maja pobiegną 10 km

2018-04-13 10:26:36

W Kleszczowie pod koniec maja pobiegną 10 km

Urozmaiceniem programu tegorocznych Dni Kleszczowa, zaplanowanych na ostatni weekend maja, będzie druga edycja biegu ulicznego „Kleszczowska Dziesiątka”. Zapisy do biegu są prowadzone od 22 marca. Regulamin, listę startową oraz informacje organizacyjne znaleźć można na stronie TUTAJ.

Biegacze, którzy zdecydują się przystąpić do rywalizacji na 10-kilometrowej trasie, pobiegną w tym roku innymi ulicami niż przed rokiem. Trwające remonty dróg, w tym zwłaszcza ulicy Głównej w Kleszczowie, uniemożliwiły powtórzenie trasy z 2017 roku.

Nie uległo zmianie miejsce startu i mety – będzie to ul. Sportowa w Kleszczowie. Na rondzie im. Honorowych Dawców Krwi biegacze skierują się ulicą Główną w stronę Łękińska. Trasa została następnie poprowadzona ulicami Łękińska: Północną, Szkolną, Klonową, Poprzeczną, Długą i Słoneczną. Na rondzie w pobliżu stacji energetycznej w Kleszczowie biegacze skierują się ulicami Miłą, Tulipanową i Sportową w stronę gminnego stadionu.

Organizatorzy przewidzieli, że maksymalna liczba uczestników wyniesie 300. 10 kwietnia na liście startowej widniały nazwiska 70 zawodników (16 kobiet i 54 mężczyzn). Tak jak przed rokiem okazję do biegowej rywalizacji będą miały również dzieci. Przewidziana dla nich liczba miejsc startowych wynosi 150. Rywalizacja dzieci rozpocznie się o godz. 13.00, a start biegu głównego nastąpi o godz. 14.00.

Wszyscy zawodnicy startujący w Kleszczowskiej Dziesiątce otrzymają w pakietach startowych pamiątkowe koszulki, wejście na basen SOLPARK, a na mecie – okazałe medale.

Artykuł dodał: Informacja prasowa

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 736088 odwiedzin