Dwóch gladiatorów wzięło udział w zgrupowaniu kadry Polski juniorów K1 i low kick

2018-04-12 22:44:00

Dwóch gladiatorów wzięło udział w zgrupowaniu kadry Polski juniorów K1 i low kick

Jacek Dawid i Sebastian Link to zawodnicy klubu Gladiators Bełchatów, którzy brali udział w dwudniowym zgrupowaniu kadry Polski juniorów K1 i low kick. Dwaj bełchatowianie ćwiczyli z trenerami: Łukaszem Rolą, Tomaszem Szczepaniukiem i Markiem Jasińskim.

Jacek wraz z Sebastianem do Warszawy udali się już dwa dni wcześniej po to, aby wcześniej odbyć kilka jednostek treningowych w klubie Palestra. Kolejne dwa dni młodzi fighterzy spędzili, trenując na zgrupowaniu kadry pod opieką trzech trenerów. - W przeciągu 4 dni zaliczyliśmy 7 bardzo ciężkich treningów, które na pewno przyniosą efekt w przyszłości - mówi Sebastian Link. - Takie powołanie oznacza dla mnie bardzo wiele, bo zawsze marzyłem, żeby dostać się na zgrupowaniu kadry Polski i trenować z najlepszymi zawodnikami w kraju oraz rozwijać się i dawać jak najlepsze walki - dodaje z kolei Jacek Dawid.Jak obaj zawodnicy oceniają swój pobyt na zgrupowaniu? - Rywalizacja na kadrze stoi na wysokim poziomie. Dla mnie ogromnym sukcesem jest to, że dostałem się tam i mogłem trenować z najlepszymi juniorami w Polsce. Dużo dają również ciężkie treningi, które przeprowadzają doświadczeni trenerzy - zaznacza Sebastian. - Dla mnie najważniejsze jest to, aby walczyć teraz jak najwięcej. Zgrupowanie to już wysoki poziom jest tam z kim sparować i dobrze trenować, a bardzo ciężkie i długie treningi powinny w przyszłości zaowocować. Myślę, że dałem tam z siebie maksimum możliwości, a więc liczę, że zostanę powołany dalej - tłumaczy Jacek.

Bełchatowianie niespełna miesiąc temu zdobyli brązowy i srebrny medal na Mistrzostwach Polski K1 (pisaliśmy o tym TUTAJ). Teraz ci dwaj zawodnicy opowiedzieli nieco o swoich zamiarach na najbliższe miesiące. - Jako cel numer 1 stawiam sobie przed sobą zawody Pucharu Świata, które odbędą się 20 kwietnia. Tych wyjazdów byłoby więcej, gdyby nie fakt, że w maju kończy mi się status juniora i przechodzę do seniorów - podkreśla Dawid. - Moim celem jest, tak jak w przypadku Jacka, jak najlepsze przygotowanie się do Pucharu Świata w Austrii. Zapewniam, że na tej imprezie dam z siebie wszystko - przekonuje z kolei Link. Trener Michał Benben pojedzie z kolei na Mistrzostwa Polski low kick. - Waga już została zrobiona, a więc mogę skupić się na ostatnich treningach przed tą imprezą. Cel jest oczywisty, mistrzostwo Polski - mówi Benben.

fot. Gladiators Bełchatów / Facebook

Artykuł dodał: Adam Kieruzel

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 736072 odwiedzin