Pierwsza wiosenna porażka Omegi stała się faktem

2018-04-11 22:18:14

Zawodnicy Omegi Kleszczów przegrali pierwszy mecz tej wiosny. Na własnym terenie podopieczni Marcina Zimocha ulegli trzeciej w tabeli Warcie Działoszyn 0:1, a zwycięskiego gola dla gości zdobył w 60. minucie gry Damian Zawieja.

Pierwsza połowa tego pojedynku nie należała do najciekawszych. Obie ekipy stworzyły sobie po jednej okazji, a mianowicie uderzenie zawodnika Warty, Adriana Kudrysia bardzo dobrze obronił Paweł Wiśniewski, a z kolei w drużynie z Kleszczowa, Paweł Kowalski uderzył minimalnie obok bramki.

W drugiej połowie do głosu doszła Omega. W 54. minucie pojedynku po raz kolejny przed szansą na pokonanie bramkarza Warty stanął Paweł Kowalski, a chwilę później swoją okazję zmarnował Dawid Barański. W 60. minucie meczu to jednak goście wykazali się lepszą skutecznością i po ładnej akcji Damian Zawieja umieścił piłkę w siatce. Bramka dla przyjezdnych pobudziła jeszcze bardziej gospodarzy, którzy rzucili się do ataku, ale w kilku sytuacjach drużynę z Działoszyna ratował golkiper Rafał Kotecki.

W tabeli IV ligi kleszczowianie plasują się na 10. miejscu mając po 21 rozegranych meczach w swoim dorobku 31 oczek. Kolejne spotkanie Omega rozegra w sobotę 14 kwietnia o godz. 16 kiedy to na własnym terenie podejmie Zjednoczonych Stryków.

Omega Kleszczów - Warta Działoszyn 0:1 (0:0)

0:1 - Damian Zawieja 60’

Omega: Wiśniewski - Roczek, Grzywiński, Pałyska, Niedbała (87. Saternus) - Szewczyk (90. Lesiakowski), P. Kowalski (76. Konecki), Serafin (82. Belica), Tomesz - Barański (62. Janeczek), K. Kowalski.

Warta: Kotecki - M. Bąkowicz, Ł. Bąkowicz, Pałyga, Bartoszek, Krysiak (72. Ciesielski), Zawieja, Marchewka, Kudryś, Korbela (66. Kurpiewski), Muniz Cruz.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 472247 odwiedzin