MPJ 2018: Bełchatowscy juniorzy z pierwszym zwycięstwem

2018-04-11 18:10:45

Od zwycięstwa rozpoczęli swój udział w turnieju finałowym Mistrzostw Polski Juniorów siatkarze EKS Skry Bełchatów. Żółto-czarni pokonali na początek AZS 2020 Częstochowa 3:1. W czwartek czeka ich mecz z Gwardią Wrocław.

Blisko dwie godziny spędziły obie drużyny na boisku w Kętrzynie, ale po zakończeniu gry w lepszych nastrojach byli bełchatowianie. Mistrzowie województwa łódzkiego w partii otwarcia przez długi czas utrzymywali bezpieczną przewagę, by ją roztrwonić w końcówce i pozwolić częstochowianom na doprowadzenie do remisu (20:20). Kolejne wymiany wygrywali jednak żółto-czarni, a punktowy blok duetu Mikołaj Sawicki - Hubert Węgrzyn zakończył partię wynikiem 25:22.

W drugim secie EKS Skra od początku kontrolowała przebieg gry, utrzymując korzystne prowadzenie i wygrała go 25:15. Wydawało się, że bełchatowianie pójdą za ciosem i zakończą mecz w trzech partiach, ale przebudzili się rywale, którzy już na początku odskoczyli Skrze na sześć "oczek" (6:12). Juniorzy Skry nie zdołali już odrobić tej straty, przegrywając 18:25.

Ostatnią odsłonę finałowej inauguracji "Energetyczni" rozpoczęli bardzo dobrze, zdobywając punkt za punktem, dzięki czemu prowadzili już 7:1. Być może tak udany start rozkojarzył zawodników z Łódzkiego, ponieważ zaczęli przegrywać kolejne akcje, a kilka minut później mieli zaledwie "oczko" zapasu (13:12). Na szczęście siatkarze Skry szybko się obudzili, powrócili do swojej dobrej gry i wygrali tego seta 25:18, a cały mecz 3:1.

Tego dnia grę "Energetycznych" niósł na swych barkach Sawicki, który atakował aż 35 razy, utrzymując przy tym blisko 50 proc. skuteczność. Wtórował mu swą dobrą grą Marcin Marciniak (19 ataków, 58 proc.) i Sebastian Adamczyk, który skończył 7 z 9 ataków. Ponadto bełchatowianie zdobyli trzy razy więcej punktów zagrywką (6 asów) oraz atakiem (43 do 30). Blok tego dnia pracował po obu stronach bardzo podobnie (9 do 10).

EKS Skra Bełchatów - AZS 2020 Częstochowa 3:1(25:22, 25:15, 18:25, 25:18)

EKS Skra: Nowak, Adamczyk, Hoszman, Węgrzyn, Sawicki, Marciniak, Stąsiek (libero) oraz Kurnicki, Piotrowski, Bak, Antosiewicz

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 472258 odwiedzin