Michał Oracz z kompletem medali i miejscówką w mistrzostwach Polski

2018-04-11 01:31:25

Michał Oracz z kompletem medali i miejscówką w mistrzostwach Polski

Michał Oracz z LKS Stomil Bełchatów wywalczył trzy medale - we wszystkich kolorach - podczas mistrzostw województwa łódzkiego juniorów w tenisie stołowym. Dało mu to awans do finałów mistrzostw Polski, które odbędą się w Krośnie.

Michał Oracz sięgnął po komplet medali podczas mistrzostw województwa łódzkiego juniorów w tenisie stołowym, które odbyły się w Łodzi. Złoty medal zawodnik grający na co dzień w drugoligowym LKS Stomil Bełchatów sięgnął w grze podwójnej, w parze z Arkadiuszem Frontczakiem z MKS Jedynki Łódź. Srebrny medal przypadł Michałowi Oraczowi w grze singlowej (wygrał Jakub Zochniak z GUKS Gorzkowice). Natomiast brązowy krążek bełchatowianin wywalczył w grze mieszanej. W parze grał z Katarzyną Gierach z MLUKS Rawa Mazowiecka.

- Jest trochę niedosyt, szkoda, że nie było pierwszego miejsca w grze pojedynczej, ale srebrny medal też uważam za dobry - podkreśla Michał Oracz. - Mogły być trzy złote medale, ale mam trzy we wszystkich kolorach, to nie jest źle - dodaje skromnie.

Dobra postawa w mistrzostwach w Łodzi dała Michałowi Oraczowi awans do mistrzostw Polski. Zawody te odbędą się w Krośnie. Początek 26 kwietnia.

- Wiadomo, na mistrzostwach Polski poziom będzie wyższy, ale pojadę powalczyć - podkreśla Michał. - Byłem już kilka razy na takich zawodach, wiem z czym to się je. Pojadę na pełnym luzie - dodaje.

Mistrzostwa województwa w Łodzi rozegrano w dwóch kategoriach - juniorów i kadetów. W młodszej kategorii kadetek po dwa medale wywalczyły zawodniczki ULKS Kusy Łobudzice- Paulina Gapik i Zuzanna Martyniak. Dziewczyny zdobyły srebro w grze drużynowej oraz brąz w grze podwójnej.


Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 780129 odwiedzin