Siatkarski maraton z udziałem Korony

2018-04-10 18:09:39

Jedenaste miejsce w mocno obsadzonym XX Międzynarodowym Maratonie Siatkówki w Łebie zajęli młodzi siatkarze UKS Korony Bełchatów. - Bardzo fajny turniej, mnóstwo wspomnień i walki ze sobą, ze swoimi słabościami. Nic nie uczy tak jak porażki, a teraz powrót do nauki - tłumaczą przedstawiciele klubu.

Przez trzy dni młodzi "Koroniarze" mieli okazję sprawdzać swoje siatkarskie umiejętności na tle wielu ciekawych rywali. W pierwszym spotkaniu pokonali 2:0 reprezentację białoruskiego Grodna, następnie ulegli Gwardii Wrocław i pokonali 2:1 AZS UWM Olsztyn. Dwa ostatnie gry fazy grupowej to sukces z Chemikiem Bydgoszcz (2:0) i porażka z Treflem Gdańsk (0:2).

Co zaskakujące, parę godzin później bełchatowianie przegrali z Chemikiem 0:2 w meczu fazy pucharowej. - Oni niestety odrobili zadanie, wykorzystali przerwę i wyszli do meczu bardzo zmotywowani. Nam natomiast zaczęły szwankować wszystkie elementy. Nie mniej jednak przegraliśmy boleśnie. Po meczu, co już wchodzi do stałego programu, pogadanka motywująca z drużyną - opowiada Paweł Wieczorkowski, opiekun zespołu.

W spotkaniu o miejsce 11. UKS Korona zwyciężyła siatkarzy z Krotoszyna 2:1 po bardzo wyrównanym boju. Pierwszego seta bełchatowianie przegrali 24:26, by w drugim wygrać w takim samym stosunku. Tie-brak to jednak dominacja Korony i zwycięstwo 15:4. - Ostatecznie zajęli miejsce w połowie stawki, a do tego po awansie z mocnej grupy. Np. turniej wygrała Gwardia, a Trefl zajął piąte miejsce - wylicza Wieczorkowski.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 613085 odwiedzin