Marta Dudek nadal liderką rankingów "Tenis 10"

2018-04-11 10:10:22

Marta Dudek nadal liderką rankingów "Tenis 10"

Marta Dudek, młoda tenisistka sekcji BTS "AS" Bełchatów, z numerem 1 przystąpiła do trzeciego turnieju z cyklu "Tenis 10 Wilson Cup". Jako najlepsza zawodniczka nie zawiodła i pewnie wygrała kolejne zawody tej prestiżowej serii.

Turniej w Pszczynie został bardzo mocno obsadzony, ponieważ poza młodymi Polkami zagrały tam także zawodniczki z Czech oraz Ukrainy. Liderka kategorii do lat 9 i 10 swój występ w trzyosobowej grupie rozpoczęła od zwycięstwa z Czeszką Karoliną Snehotova. - To była wspaniała lekcja dla Marty, gdyż mogła zapoznać się z czeską szkoła tenisa, która uznawana jest za jedną z najlepszych na świecie i charakteryzuje się bardzo ofensywnym stylem gry. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie i zakończył się wygraną naszej zawodniczki dopiero w tie-breaku 86 - relacjonuje Piotr Radziejewski, jej trener.

446.jpg

W następnym meczu Marta pokonała Aleksandrę Leś 4/1 i awansowała do dalszej fazy z pierwszego miejsca. W półfinale bełchatowianka spotkała się z zawodniczką ze Ślaska, Leną Markowską, z która wygrała 4:1. - W najważniejszym meczu turnieju przyszło Marcie zmierzyć się z dobrze znaną rówieśniczką, Jessicą Pabisiak z klubu Top Tenis Lublin. Nasza młoda tenisistka nie straciła koncentracji i po bardzo dobrej, zaciętej grze wygrała w tie-breaku 4/3 (7/5) i mogła się cieszyć z kolejnego wygranego turnieju - opowiada Radziejewski.

Dudek startowała również w kat. zielonej (10 lat), gdzie po raz kolejny zajęła bardzo dobre trzecie miejsce. Ten wyniki pozwalają jej utrzymać najwyższą lokatę w klasyfikacji ogólnej całego cyklu, obu kategoriach. Jego nagrodą główną jest roczny kontrakt zawodniczy z firma Wilson.

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 780140 odwiedzin