Oficjalnie: Mariusz Pawlak nie jest już trenerem "Brunatnych". Znamy nazwisko nowego szkoleniowca

2018-04-10 11:11:00

Oficjalnie: Mariusz Pawlak nie jest już trenerem "Brunatnych". Znamy nazwisko nowego szkoleniowca

46-letni Mariusz Pawlak nie jest już trenerem PGE GKS Bełchatów. Tym samym potwierdziły się nasze poniedziałkowe, nieoficjalne jeszcze wówczas doniesienia (informowaliśmy o tym TUTAJ). Klub nazwisko następcy poda za kilka godzin, ale według naszych informacji ma nim zostać Artur Derbin. Tego samego dnia poprowadzi jeszcze pierwsze zajęcia z nowymi podopiecznymi.

- Po równo piętnastu miesiącach z funkcją pierwszego trenera PGE GKS Bełchatów żegna się Mariusz Pawlak. Na mocy oświadczenia złożonego przez GKS „Bełchatów” S.A. we wtorek rozwiązany został obowiązujący pierwotnie do 30.06.2018 r. kontrakt byłego już szkoleniowca „Brunatnych” - można przeczytać w oficjalnym komunikacie na stronie klubu.

Mariusz Pawlak drużynę PGE GKS Bełchatów poprowadził w 41 oficjalnych meczach (38 meczów II ligi i 3 mecze Pucharu Polski). Na poziomie II ligi w 38 spotkaniach podopieczni Pawlaka zdobywali 54 punkty, co daje w przeliczeniu średnio 1,42 pkt/mecz. W tych oficjalnych grach rozegranych pod wodzą Pawlaka bełchatowianie wygrali 17 spotkań, 9 razy remisowali oraz zanotowali 15 porażek. Bilans bramkowy drużyny za kadencji Pawlaka to 59 goli zdobytych i 56 bramek straconych. W meczach domowych ten bilans to 12-4-4 (32-21), a w spotkaniach wyjazdowych 5-5-11 (27-35). Pawlak przy Sportowej 3 spędził równo rok i 3 miesiące, co w przeliczeniu daje 455 dni.

Trenerzy pracujący w GKS Bełchatów w latach 2002-2018 (zestawienie pod względem długości pracy w klubie):

1. Mariusz Kuras (1125 dni - od 11 wrzesnia 2002 roku do 10 października 2005 roku)
2. Orest Lenczyk (893 dni - od 10 października 2005 roku do 21 marca 2008 roku)
3. Kamil Kiereś (803 dni - od 9 stycznia 2013 roku do 23 marca 2015 roku)
4. Rafał Ulatowski (537 dni - od 8 stycznia 2009 roku do 30 czerwca 2010 roku)
5. Mariusz Pawlak (365 dni - od 10 stycznia 2017 roku do 10 kwietnia 2017 roku)
6. Maciej Bartoszek (393 dni - od 2 czerwca 2010 roku do 30 czerwca 2011 roku)
7. Kamil Kiereś (390 dni - od 1 września 2011 roku do 25 września 2012 roku)

- Trenerowi Mariuszowi Pawlakowi, który przejął zespół w trudnym momencie i zapewnił w minionym sezonie utrzymanie w lidze dziękujemy za wysiłek włożony w pracę na rzecz górniczego klubu i życzymy powodzenia w realizacji nowych wyzwań - czytamy na oficjalnej stronie klubu. Artur Derbin, który ma zostać nowym szkoleniowcem PGE GKS, czeka na ostatnie finalizacyjne rozmowy i piodpisy, po których ma w planach poprowadzenie zajęć z kadrą I drużyny. W tym wypadku swój debiut na ławce trenerskiej górniczego klubu zaliczy już w sobotnim derbowym pojedynku z ŁKS Łódź.

fot. Adrian Mielczarski

Artykuł dodał: Redakcja

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 657743 odwiedzin