Futbolowe podsumowanie regionu #22

2018-04-09 18:31:52

Włókniarz Zelów imponuje swą formą na starcie rundy wiosennej, wygrywając trzeci mecz z rzędu. Ostatni sukces tym cenniejszy, że odniesiony w starciu derbowym. Losy meczu strzelając aż cztery gole odmieniła Astoria Szczerców, a w B-klasie kolejny triumf ESPN Bełchatów.

Zmiana trenera w Zelowie nie zachwiała dyspozycją piłkarzy Włókniarza. Najlepszy lokalny czwartoligowiec pokonał w sobotę Orkan Buczek 2:1, a sukces był tym cenniejszy, że odniesiony w boju derbowym. Siedziby obu klubów dzieli zaledwie kilkanaście kilometrów, a pojedynek elektryzował całą lokalną społeczność. Podobnie jak jesienią, tak i wiosną lepszy na boisku był Włókniarz. Tę radość graczom z Zelowa zapewnił autor dwóch bramek, Jakub Dregier.

W środę, w zaległym meczu 18. kolejki, podopieczni Tomasza Fiszera zmierzą się z PGE GKS II Bełchatów. "Brunatni" w niedzielę zdobyli punkt remisując 1:1 z liderem rozgrywek, Unią Skierniewice. Dla rywala była to pierwsza utrata "oczek" w delegacji, choć powinno zakończyć się bez jakiejkolwiek zdobyczy. Gol dla gości padł po wątpliwym rzucie karnym. - Osobiście uważam, że nie powinno być rzutu karnego dla Unii. Moim zdaniem zawodnik rywali był faulowany poza polem, ale to jest decyzja sędziego i tego już nie zmienimy - mówił po meczu Mateusz Orski, kapitan "Brunatnych". Co ciekawe, rozjemcą tego spotkania był Rafał Michalak, arbiter z okręgu.... skierniewickiego.

- Zawiesiliśmy dziś rywalowi wysoką poprzeczkę, bo nawet zawodnicy Unii podkreślali, że był to dla nich jeden z najcięższych meczów jaki do tej pory rozegrali. Byliśmy zdeterminowani od samego początku i wyszliśmy na boisko po to, aby wygrać ten mecz. Mieliśmy parę wzmocnień z pierwszego zespołu co również pomogło - przekonuje Orski. - Nie ma innego wyjścia, musimy się w tej IV lidze utrzymać. Patrząc na naszą grę w pierwszych meczach wiosny zasługujemy na to. Jeżeli się oczywiście uda to chcemy zająć miejsce jak najwyżej, ale na pewno gwarantuję, że damy z siebie w każdym pojedynku sto procent - kończy.

Punkt dopisała do swojego dorobku Omega Kleszczów, która zremisowała bezbramkowo na wyjeździe z KS Paradyż. Spotkanie mogło się dla zawodników Marcina Zimocha skończyć gorzej, ponieważ w doliczonym czasie gry bezpośrednią czerwoną kartkę obejrzał Daniel Płóciennik. Dodatkowo podyktowany został rzut karny, ale zawodnik Paradyża ku uciesze kleszczowian nie trafił w bramkę. Walkowerem mecz oddali Zjednoczeni Gmina Bełchatów, ale o tej sytuacji więcej pisaliśmy TUTAJ.

Wicelider piotrkowskiej klasy okręgowej - Astoria Szczerców - do przerwy przegrywał sensacyjnie ze Startem Lgota Wielka 0:2. Po wyjściu na drugą połowę meczu strzelali już tylko gospodarze, a w 64. minucie doprowadzili do wyrównania za sprawą bramek Pawła Drągowskiego i Kamila Wańdocha. Do końca meczu padły jeszcze dwa gole, najpierw w 80. minucie bramkarza Startu pokonał Krzysztof Kowalski, a w doliczonym czasie gry uczynił to Paweł Szulc. Za to podziałem punktów zakończył się mecz Omegi II Kleszczów ze Szczerbcem Wolbórz. Zaś dwukrotnie golkipera Victorii Żytno pokonał Konrad Wańdoch i w ten sposób wydatnie przyczynił się do zwycięstwa 3:0, dzięki czemu zespół rezerw Astorii plasuje się w czołówce tabeli A-klasy. Formy na wiosnę szuka za to Hetman Rusiec, który przegrał już trzeci mecz.

Klasę niżej dobra dyspozycja ESPN Bełchatów, który pokonał 4:0 Alfę Kleszczów. Ozdobą meczu był gol na 2:0 bezpośrednio z rzutu wolnego, którym popisał się Artur Dworzyński. - Baliśmy się tego meczu, bo z tym rywalem zawsze mamy ciężką przeprawę i nerwy do końca. Cieszę się, że udało się zagrać dobry mecz i minimalnie przybliżyć do Niedośpielina, który o dziwo stracił punkty u siebie. Gra może nie była dziś najlepsza, ale cieszy skuteczności zarówno w ataku, jak i obronie. Z tyłu dopisało nam tez szczęście, bo na samym początku meczu powinniśmy stracić bramkę po kiepskim kryciu przy wolnym, ale na nasze szczęście chłopaki z Alfy tylko obili słupek - relacjonuje Filip Śliwiński, kapitan ESPN.

Punkty stracił KS Grocholice Bełchatów, który przegrał ważny mecz z LKS Dobryszyce. Do przerwy był remis 1:1, a ładnym uderzeniem z 20 metrów przypomniał się Seweryn Cieślak. W drugiej połowie meczu KSG nadal atakował, ale z każdą minutą ten napór na bramkę LKS słabł, a ciężar gry przeniósł się do środka pola. Niestety w 82. minucie po rzucie rożnym w zamieszaniu w polu karnym piłkę do własnej bramki skierował kapitan KSG Damian Michalak. Szkoda tej porażki, ponieważ przez większość meczu to właśnie bełchatowianie prowadzili grę, a gospodarze w drugiej części oddali tylko jeden celny strzał.

IV liga, gr. łódzka (21. kolejka):
* Włókniarz Zelów - Orkan Buczek 2:1 (2:1)
bramki dla Włókniarza: Jakub Dregier (x2)

Włókniarz: Krajda - Chorąży, Bendkowski, Dymek (60’ Raś), Boczkiewicz, Maciejewski (75’ Bednarek), J. Dregier, N. Dregier, Łucki, Kaliski, Danecki (55’ Rosiak)

* PGE GKS II Bełchatów - Unia Skierniewice 1:1 (0:0)
gol dla GKS II: Krystian Peda

PGE GKS II: Moczadło - Orski, Zieliński, Góralczyk, Kogut, Szafrański (63’ Stolarczyk), Siewiera (5’ Imiołek), Lewandowski (80’ Kotowski), Pietroń, Peda (70’ Wojtczyk), Berłowski

* KS Paradyż - Omega Kleszczów 0:0

Omega: Wiśniewski - Roczek, Grzywiński, Pałyska, Niedbała, Szewczyk (88’ Lesiakowski), P. Kowalski, Serafin (75’ Belica), Tomesz (85’ Płóciennik), Janeczek (70’ Saternus), K. Kowalski

* Warta Działoszyn - Zjednoczeni Gmina Bełchatów 3:0 (walkower)

(4. Włókniarz Zelów 37 [12-1-7] 40:29; 7. Omega Kleszczów 31 [9-4-7] 42:39; 14. GKS II Bełchatów 21 [6-3-11] 39:50; 18. Zjednoczeni Bełchatów 0 [0-0-19] 4:144; (kolejno: miejsce w tabeli, drużyna, punkty [zwycięstwa-remisy-porażki], bilans bramek))

Klasa okręgowa, gr. Piotrków Tryb. (16. kolejka)
* Astoria Szczerców - Start Lgota Wielka 4:2 (0:2)
bramki dla Astorii: Paweł Drągowski, Kamil Wańdoch, Krzysztof Kowalski, Paweł Szulc

Astoria: Piernicki - Kęsy (25’ Bogucki), Landowski, Bednarek (20’ Rudzki), Opyd (50’ Wańdoch), Siewiera (57’ Szulc), Pęciak, Drągowski, Świętczak, Kowalski, Skała

* Szczerbiec Wolbórz - Omega II Kleszczów 1:1 (1:0)
gol dla Omegi II: Bartłomiej Dąbrowski

Omega II: Zientarski - Roczek, Brożyna, Miara, Bisaga (89’ Szczepanek), Kurzynoga (26’ Dąbrowski), Dzwonkowski (46’ Zatorski), Jędrzejczyk, Pieniążek, Sowała (75’ Morawski), Konecki (85’ Kociniak)

(2. Astoria Szczerców 38 [12-2-1] 43:13; 8. Omega II Kleszczów 19 [5-4-6] 30:26)

A klasa, gr. Piotrków Tryb. II (14. kolejka):
* Astoria II Szczerców - Victoria Żytno 3:0 (0:0)
bramki dla Astorii II: Konrad Wańdoch (x2), Oskar Barasiński

Astoria II: Szatan - A. Matysiak (75’ Bogunia), Siewiera, Galewski, Rojszczak, Siewiera (60’ Daroch), Stępnik, Koch (70’ Piersa), D. Matysiak (70’ Soboń), Woźniak (60’ Barasiński), Wańdoch

(2. Astoria II Szczerców 27 [8-3-2] 32:18)

A klasa, gr. Sieradz II (19. kolejka)
* Hetman Rusiec - TS Janiszewice 1:3 (0:3)
bramka dla Hetmana: Artur Witczański

Hetman: Bednarek - Uciński, Koziara, Kozioł, Matynia - Stępień, Studziński, Walewacz, Małkowski - Witczański, Łudczak (33’ Szczytowski, 46’ Ochocki)

(8. Hetman Rusiec 25 [7-4-7] 52:44)

B klasa, gr. Piotrków Tryb. II (14. kolejka)
* ESPN Bełchatów - Alfa Kleszczów 4:0 (2:0)
bramki dla ESPN: Patryk Pauliński, Artur Dworzyński, Kamil Włoch, Dominik Więcław

ESPN: Kędzierski - Śliwiński, Stasiak, Dworzyński (Stawikowski), Szewczyk, Lewicki (Frąckowicz), Włoch, Szklarski, Markiewicz (Brożyna), Pauliński (Dobrakowski, Duraj), Więcław

Alfa: Sukiennik - Trędkiewicz (46’ D. Sobociński), Błasiński (46’ Zbies), Mularczyk, Jędrysiak, Osiewicz (41’ Stępień), Porębski, Michalczyk (75’ Klewin), Baryła (60’ Wolski), Dudziński, Ł. Sobociński (65’ Sz. Sobociński)

* LKS Dobryszyce - KS Grocholice 2:1 (1:1)
gol dla KSG: Seweryn Cieślak

KSG (wyjściowa 11): Pacha - Michalak, Chmielewski, Łuszcz, Schabowski, Kretek, Raś, Dylak, Dec, Jasiński, Cieślak

(2. ESPN Bełchatów 31 [10-1-2] 53:18; 4. KS Grocholice Bełchatów 26 [8-2-3] 34:22; 9. Alfa Kleszczów 9 [2-3-8] 16:38)

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 587636 odwiedzin