Kolejny wojewódzki sukces "trzynastki"

2018-03-31 10:19:40

Uczennice Szkoły Podstawowej nr 13 im. UNICEF z Oddziałami Integracyjnymi w Bełchatowie z kolejnym sukcesem na swoim koncie. Dziewczęta w Finale Mistrzostw Województwa Łódzkiego w mini koszykówce dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci zajęły trzecie miejsce. Warto zaznaczyć, że wszystkie reprezentantki SP 13 to na co dzień zawodniczki sekcji koszykarskich MUKS Bełchatów.

Kilkanaście dni temu informowaliśmy (TUTAJ) o sukcesie starszych zawodniczek MUKS reprezentujących barwy "trzynastki". Tym razem ich młodsze koleżanki ze szkolnej ławki, jak i z klubu MUKS Bełchatów stanęły na podium w imprezie rangi wojewódzkiej.

Młode uczennice "trzynastki" w grupie B spotkały się z rywalkami z Łodzi i Pabianic. W starciu z SP 11 Łódź bełchatowianki przegrały nieznacznie 20:26, a z kolei w starciu z pabianiczankami podopieczne Tomasza Wojciechowskiego pokazały swoją moc, wygrywając 32:13. Wyniki te spowodowały, że reprezentacja SP 13 zajęła drugie miejsce w grupie i zmierzyła się w meczu o trzecie miejsce całego turnieju z ZSP Tomaszów Mazowiecki. Po bardzo zaciętym pojedynku to bełchatowianki okazały się lepsze, zwyciężając 33:25. W finale SP 1 Kutno pokonało SP 11 Łódź 32:24.

Skład reprezentacji Szkoły Podstawowej Nr 13 w Bełchatowie: Alicja Grześkowiak, Alicja Kulesza, Laura Kubik, Anna Kulesza, Maria Mohajt, Aleksandra Gul, Magdalena Łaz, Zuzanna Warnecka, Iga Stus, Julia Kęsy, Maja Madej, Patrycja Lenart.
Trener: Tomasz Wojciechowski