Nowy sezon Bełchatowskiej Ligi Tenisa

2017-06-15 11:52:12

Nowy sezon Bełchatowskiej Ligi Tenisa

W tym miesiącu rozpocznie się tegoroczna edycja "Bełchatowskiej Ligi Tenisowej". To rozgrywki, w których uczestniczą amatorzy tenisa ziemnego z terenu Bełchatowa i okolic. W dotychczasowych edycjach brało udział kilkadziesiąt osób.

Rozgrywki w grze pojedynczej OPEN prowadzone będą przy podziale na I i II, co w zamyśle organizatorów ma zapewnić uczestnikom równy poziom rywalizacji. Udział w rozgrywkach mogą wziąć udział wyłącznie amatorzy w rozumieniu przepisów Polskiego Związku Tenisa.

Organizatorzy przewidzieli możliwość gry w wybranych kategoriach: OPEN mężczyzn i kobiet (gra pojedyncza), 50+ (gra pojedyncza) oraz debel (także miksty). - Kategoria OPEN obejmuje rozgrywki z uwzględnieniem podziału na ligi (I i II), przy czym każdy nowy uczestnik rozpoczyna grę w niższej lidze - tłumaczą organizatorzy.

Pierwsze mecze ligowe zostaną rozegrane po 21 czerwca br., a rozgrywki prowadzone będą systemem "każdy z każdym" do dwóch wygranych setów. - Gracze samodzielnie, między sobą, umawiają się na rozgrywki ligowe na podstawie otrzymanej listy zawodników. Mecze rozgrywane są piłkami graczy. Dodatkowo zawodnicy ponoszą opłatę za kort według obowiązującego cennika - wyjaśnia Szymon Serwa z Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie.

Zapisy prowadzone już są w kasie Miejskich Kortów Tenisowych lub pod nr. tel. 798 461 713 do 20.06.2017 r. Wpisowe wynosi 20 zł (gra pojedyncza) i/lub 10 zł (debel). Wcześniejsze sezonu ligi prowadziło Bełchatowskie Towarzystwo Sportowe "AS". W tym roku przejęła to nowa jednostka Urzędu Miasta.

Artykuł dodał: Kamil Haładaj

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 438734 odwiedzin