Zjednoczeni z niechlubnym rekordem bełchatowskiego futbolu. Przegrali 0:30!!!

2018-03-30 22:14:37

Zaledwie jedenastu piłkarzy Zjednoczonych Gmina Bełchatów udało się na pierwszy mecz w rundzie wiosennej łódzkiej IV ligi. Bełchatowianie przegrali z KS Kutno aż 30:0 (!!!), co jest najwyższą dotychczasową porażką w sezonie, jeśli nie zarazem w historii rozgrywek nadzorowanych przez ŁZPN i OZPN w Piotrkowie Tryb. Jesienią zespół przegrał najwyżej "tylko" 1:11 ze Stalą Niewiadów.

O sytuacji w Zjednoczonych obszernie pisaliśmy już w naszym serwisie, zapraszamy do lektury tych tekstów TUTAJ. Do Kutna trener Łukasz Walewacz zabrał zaledwie jedenastu zawodników, których udało się zarejestrować do rundy. Reszta ze względu na obowiązki zawodowe nie mogła wziąć udziału w meczu.

Do przerwy Zjednoczeni przegrywali 16:0, a finalnie tych bramek stracili aż 30! Często gole padały co 2-3 minuty, choć "United" zdołali w pewnym momencie zachować "czyste konto" przez blisko 10 minut. Ponadto gospodarze często obijali słupki lub poprzeczkę, a poza tym nie wykorzystali rzutu karnego. Jednak tak wysoka porażka zapewne jest wynikiem m.in. tego, że drużyna nie przepracowała w żaden sposób okresu zimowego, nie rozegrała żadnego meczu kontrolnego, na treningach jest niebywale niska frekwencja, a do zespołu zostali zaproszeni zawodnicy bez żadnego doświadczenia na tym poziomie.

Co ciekawe, porażka Zjednoczonych na początek wiosny mogła być jeszcze okazalasza, gdyby do skutku doszedł wyjazdowy mecz z liderem rozgrywek Unią Skierniewice. Dla porównania, zespół ten na półmetku ligi miał aż 30 bramek strzelonych więcej od Kutna. To odwołane w pierwotnym terminie spotkanie 11 kwietnia, wcześniej "United" czeka wyjazdowy mecz z trzecią w tabeli Wartą Działoszyn.

KS Kutno - Zjednoczeni Gmina Bełchatów 30:0 (16:0)

Zjednoczeni: Płuciennik Piotr - Stępien Marcin, Kapłaniak Damian, Kulik Dominik, Opyd Michał, Pieczara Sebastian, Mielczarek Michał, Włodarczyk Daniel, Pietrasik Wiktor, Justyna Daniel, Stępien Sebastian

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 548551 odwiedzin