Skra II zaczęła play-offy. Młodzicy Korony bez medalu

2018-03-27 16:55:42

Skra II zaczęła play-offy. Młodzicy Korony bez medalu

Rezerwy PGE Skry Bełchatów rozpoczęły fazę play-off rozgrywek II ligi mężczyzn. Pierwszy mecz wygrali rywale, choć przed żółto-czarnymi ewentualne dwa kolejne spotkania, które zostaną już rozegrane w Bełchatowie. W rywalizacji grup młodzieżowych rozdano kolejne medale, tym razem w kategorii młodzików. O krok od podium była UKS Korona Bełchatów.

PGE Skra II Bełchatów w I rundzie fazy play-off rywalizuje z SPS Słupca, zespołem po rundzie zasadniczej o punkt słabszym. Na boisku było widać fakt, że obie drużyny dzieli niewiele, a po trzech setach żółto-czarni prowadzili nawet 2:1. Jednak czwartą partię wygrali przeciwnicy, a w tie-breaku SPS Słupca triumfował 15:11.

- Play-off potraktowałem jako element i etap przygotowań do turnieju finałowego mistrzostw Polski juniorów. Nasi kadrowicze wrócili w piątek ze zgrupowania w Spale, dlatego ten mecz rozpoczęli zmiennicy, żeby poczuli atmosferę panującą w tej hali. Jest ona szczególna. Chciałem, aby cały czas udowadniali swoją wartość i przydatność, bo turniej w Kętrzynie będzie bardzo długi, trwający pięć dni i wszyscy będą potrzebni, aby osiągnąć to, o czym marzymy - tłumaczył w rozmowie z serwisem "Energetycznych", trener Radosław Kolanek.

- Stopniowo wprowadzałem zmiany aby w ostatecznym rozrachunku zestawić ten najmocniejszy skład. Teoretycznie wszystko było pod naszą kontrolą, do momentu pojawienia się naszych błędów, zupełnie niepotrzebnych i niewymuszonych, które rozsypały naszą grę i rywal "poczuł", że może nam się przeciwstawić. W czwartym secie prowadziliśmy już 11:7, ale zgubiliśmy koncentrację, to przyczyniło się do porażki, bo od tego momentu i dwóch-trzech kolejnych błędów, przestaliśmy grać. Rywale zagrali "na fali". Szkoda mi tego wyniku - zakończył opiekun drużyny. Zespoły grają do dwóch zwycięstw, przy czym rewanż odbędzie się w Bełchatowie, podobnie jak ewentualny trzeci mecz.

Przed ostatnim turniejem rundy zasadniczej rozgrywek młodzików w zespole UKS Korona Bełchatów tliła się nadzieja na brązowy medal, zwłaszcza że była okazja pokonać bezpośredniego rywala do tego krążka, Bzurę Ozorków. Na zawody do Tomaszowa Maz. młodzi bełchatowianie pojechali nastawieni bojowo, jednak boisko mocno zweryfikowało ich oczekiwania. "Koroniarze" przegrali trzy spotkania, w tym także z Bzurą (0:2). W klasyfikacji końcowej zajęli czwarte miejsce w województwie, a tuż za nimi uplasowała się EKS Skra Bełchatow.

- Gratuluję drużynie z Ozorkowa i życzę im powodzenia na ćwierćfinałach. W ostatnim turnieju sportowo pokazali się z lepszej strony. My mogliśmy to rozstrzygnąć dużo wcześniej, natomiast nie załamujemy się. Od poniedziałku wróciliśmy na hale i przygotowujemy sie do następnego sezonu. Dużo pracy przed nami. Wiemy nad czym mamy pracować, a na podsumowanie sezonu przyjdzie jeszcze czas. Po świętach jedziemy na turniej do Łeby, także sezon ligowy sie skończył, ale turnieje i mecze dalej będziemy rozgrywać. Dziękuje chłopcom, ze mimo trudnego sezonu wytrwali do końca. Czwarte miejsce w województwie to ogromny sukces dla całego klubu - ocenił w rozmowie z nami Paweł Wieczorkowski, trener młodzików UKS Korony.

II liga mężczyzn, gr. 3 (I runda play-off):
* SPS Słupca - PGE Skra II Bełchatów 3:2 (25:16, 16:25, 23:25, 25:17, 15:11)
stan rywalizajcji (do 2 zwycięstw): 1-0 dla Słupcy

Młodzicy:
* Lechia Tomaszów Maz. - UKS Korona Bełchatów 2:1 (18:25, 25:18, 15:4)
* UKS Korona Bełchatów - Wifama Szkoła Gortata Łódź 0:2 (13:25, 19:25)
* MKS Bzura Ozorków - UKS Korona Bełchatów 2:0 (25:22, 25:13)

(4. UKS Korona Bełchatów 3 pkt. 1:6)

* EKS Skra Bełchatów - UKS Akademia Siatkówki Zduńska Wola 2:0 (25:6, 25:20)
* UMKS Volley 5 Piotrków Tryb. - EKS Skra Bełchatów 0:2 (18:25, 14:25)

(1. EKS Skra Bełchatów 4 pkt. 4:0)

Artykuł dodał: Kamil Haładaj

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 731186 odwiedzin