Trzynastka drugą siłą województwa łódzkiego

2018-03-22 15:25:59

Reprezentacja dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 13 została wicemistrzem województwa łódzkiego szkół w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Dziewczyni z "trzynastki" to koszykarki tamtejszego MUKS Bełchatów.

Finał wojewódzki w koszykówce dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbył się w Skierniewicach.  Reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 13 im. UNICEF  z Oddziałami Integracyjnymi w Bełchatowie  wywalczyła wicemistrzostwo województwa łódzkiego  zajmując w zawodach drugie miejsce. W turnieju udział wzięło sześć drużyn z naszego województwa, które wcześniej wywalczyły awans do turnieju finałowego na szczeblu zawodów miejskich, powiatowych i rejonowych. Dziewczyny z SP 13 we wszystkich były najlepsze.

W Skierniewicach oprócz bełchatowianek zagrały też Szkoła Podstawowa nr 16 Pabianice, Szkoła Podstawowa nr 9 Skierniewice, SMS MG 13 Łódź, Szkoła Podstawowa nr 4 Sieradz, ZSP nr 10 Tomaszów Mazowiecki.  Zawody rozgrywane były systemem grupowym. Bełchatowianki pokonały rywalki z Sieradza 48:30 oraz wygrały z pabianiczankami 53:45. Pierwsze miejsce w grupie dało im awans do finału.

W meczu o III miejsce spotkały się szkoły z Łodzi oraz Pabianic. SMS MG 13 Łódź  pokonała SP nr 16 Pabianice 59 : 46. Niestety w finale bełchatowianki nie dały rady gospodyniom, przegrywając 45:67. Dziewczyny reprezentujące SP 13 w Bełchatowie na co dzień  trenują w Międzyszkolnym Uczniowskim Klubie Sportowym w Bełchatowie, korzystając z finansowego wsparcia spółki Wod-Kan. Skład drużyny tworzyły Pamela Rakoczy, Zuzanna Mizerska, Natalia Strupińska, Maria Budner, Wiktoria Warnecka, Tatiana Nowicka, Magdalena Ressel, Aleksandra Telążka, Anna Iwanus, Julia Kowalska i Sara Rabenda.