Dwa wojewódzkie medale Nikoli. Marta z sukcesami w "Tenis 10"

2018-03-21 15:53:24

Dwa wojewódzkie medale Nikoli. Marta z sukcesami w "Tenis 10"

Nikola Niepsuj została podwójną medalistką Mistrzostw Województwa Łódzkiego do lat 12! Podwójnym sukcesem zakończył się również udział Marty Dudek w II turnieju z cyklu "Tenis 10 Wilson CUP" o puchar Burmistrza Pszczyny.

W Pabianicach przyszło zagrać Nikoli o tytuł najlepszej tenisistki do lat 12 w Łódzkiem. - Nasza tenisistka została rozstawiona w turnieju z nr. 2, co wynikało z jej wysokiego rankingu ogólnopolskiego i była jedną z faworytek do wygrania całej imprezy - tłumaczy Piotr Radziejewski, trener sekcji tenisa ziemnego BTS "AS" Bełchatów.

W pierwszej rundzie los skojarzył bełchatowiankę z Izą Rejniak (ST Winner Piotrków Tryb), z którą wiele razy rozgrywała mecze sparingowe. - Pierwszy mecz nigdy nie należy do łatwych, ale Nikola wytrzymała presje i po bardzo dobrej grze wygrała 6/1 6/1 - cieszy się trener. W półfinale Nikola pokonała zawodniczkę MKT Łódź Maję Małuszyńską 6/2 6/4. Finał to jednak porażka z Marią Wojtaszczyk (ATAK Łódź) 2:6 1:6.

Nikola startowała również w grze deblowej, gdzie w parze z Kariną Woźniak (KT Start Łódź) zdobyła brązowy medal.

Z kolei Marta Dudek walczyła na turnieju "Tenis 10" w kat. do lat 9 (pomarańczowej). - Na początku zawodów trafiła do grupy 4-osobowej, gdzie wygrała z Chanel Połczyńską 4/0, Aleksandrą Leś 4/1 i niespodziewanie przegrała z Leną Markowską 0/4. W fazie pucharowe utworzono drabinkę z czterech najlepszych zawodniczek turnieju, gdzie w półfinale wygrała 4/0 z Jessicą Pabisiak po bardzo dobrej grze obu zawodniczek - relacjonuje Radziejewski.

W finale zawodniczka BTS AS ponownie spotkała się z Leną Markowską, lecz tym razem wyciągnęła wnioski z porażki i zagrała na swoim wysokim poziomie wygrywając gładko 4/0. - Nasza zawodniczka próbowała swoich sił także w kat. do lat 10 (zielonej), gdzie również spisała się świetnie zajmując trzecie miejsce - dodaje jej opiekun i podkreśla, że Marta po drugim turnieju z cyklu jest liderką klasyfikacji ogólnej w obu kategoriach.

Artykuł dodał: Kamil Haładaj

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 706224 odwiedzin