Czterech juniorów Skry powołanych na zgrupowanie kadry narodowej!

2018-03-19 18:01:48

Czterech juniorów Skry powołanych na zgrupowanie kadry narodowej!

Czterech juniorów EKS Skra Bełchatów otrzymało powołanie do juniorskiej reprezentacji Polski. Wszyscy rozpoczęli w poniedziałek zgrupowanie w Spale. - Nie jest to dla mnie zaskoczenie, ponieważ wiedziałem, że prędzej czy później ktoś się o tych chłopaków upomni - mówi wprost ich trener, Radosław Kolanek.

- Spodziewałem się tego powołania, choć może nie w takim wymiarze, w jakim to uczyniono. Cieszę się, że to nastąpiło. Mam również nadzieję, że uda nam się jeszcze potrenować wspólnie przed finałem Mistrzostw Polski - dodaje z uśmiechem trener Kolanek, który pracował na co dzień z młodymi kadrowiczami, rocznik 1999. Są to Mikołaj Sawicki, Wiktor Nowak, Przemysław Stąsiek i Sebastian Adamczyk.

Mikołaj Sawicki to zdaniem Kolanka lider tego zespołu, ofensywny przyjmujący. - To gracz, który robi olbrzymią różnicę na lewym skrzydle, a do tego dokłada potężną zagrywkę. To pozytywna postać tej drużyny - opisuje swojego podopiecznego. - Powołanie do kadry jest dla mnie dużym wyróżnieniem, na które pracowałem wytrwale od kilku lat, czekając na swoją szansę. Bardzo się cieszę i dam z siebie jak najwięcej - mówi z kolei sam zainteresowany w rozmowie z serwisem internetowym Skry.

- Z Wiktorem, naszym wychowankiem, pracuję już bodaj czwarty rok. W tym sezonie udowadnia, że na swojej pozycji potrafi grać na wysokim poziomie. Zresztą wykorzystał daną mu szansę, o czym świadczą epizody w I drużynie Skry - opowiada Kolanek. - Długo czekałem na to powołanie, ale się udało - stawia sprawę krótko sam zainteresowany. Wraz z Nowakiem na zgrupowaniu kadry narodowej debiutować też będzie Stąsiek i Sawicki.

- Cieszę się niezmiernie, że po raz kolejny będę miał szansę sprawdzenia się w kadrze narodowej. Na razie jest to tylko szerokie zgrupowanie, ale mam nadzieję, że pokażę swoje możliwości, podobnie jak i moi koledzy z klubu, z którymi tam będę. Ja już miałem okazję wystąpić w meczach reprezentacyjnych i śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego to niewyobrażalne emocje - wspomina Adamczyk cytowany przez www.skra.pl, który występował już w reprezentacji Polski kadetów.

Pierwsze zgrupowanie kadry juniorów, którą objął nowy selekcjoner Mariusz Sordyl, potrwa od 19 do 31 marca. Następnie w dniach 3-7 kwietnia przwidziana jest konsultacja szkoleniowa, po której zaplanowano drugie zgrupowanie (17-25 kwietnia). Warto pamiętać, że od 11 do 15 kwietnia w Kętrzynie juniorzy EKS Skry Bełchatów wezmą udział w turnieju finałowym Mistrzostw Polski Juniorów.

Artykuł dodał: Kamil Haładaj

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 731187 odwiedzin