Wiosenny raport: Wiosną zagrać lepiej niż jesienią

2018-03-14 23:32:54

Wiosenny raport: Wiosną zagrać lepiej niż jesienią

Utrzymać tendencję z poprzednich sezonów i zagrać wiosną lepiej niż jesienią - to założenie LKS Omegi Kleszczów przed startem rozgrywek IV ligi. Na półmetku rozgrywek Omega zajmuje dziesiąte miejsce.

- Myślę, ze mamy spokojne utrzymanie, a wiosną chcemy skupiać się na kolejnym meczu. Czas na podsumowania będzie po sezonie - mówi Marcin Zimoch, trener LKS Omegi Kleszczów. - Odkąd tutaj pracuję zwykle lepsze oblicze pokazywaliśmy w drugiej rundzie. Na to liczymy również teraz - podkreśla.

24 punkty, za siedem zwycięstw, tyle samo porażek i trzy remisy sytuują Omegę w środku stawki czwartoligowców na półmetku sezonu. Wiosną kleszczowianie chcą powalczyć o górną połówkę tabeli.

- Praktycznie 80 proc. zawodników pochodzi z gminy, a pozostali też od dawna związani są z klubem, co u nas bardzo się podkreśla i na co kładzie nacisk - mówi trener Zimoch. - W 23-osobowej kadrze mamy dziewięciu młodzieżowców, co myślę, jest sporą liczbą - podkreśla.

W zimowej przerwie do drużyny Omegi dołączyło pięciu piłkarzy. To powroty do klubu z Kleszczowa graczy, którzy tutaj kopali już piłkę. Z Gwarka Zabrze powrócił Bartłomiej Saternus, a z Piasta Błaszki Daniel Płuciennik. Do klubu dołączył też Kacper Zatorski z RKS Radomsko. Do pierwszej drużyny włączonych zostało również dwóch piłkarzy rezerw Omegi - Szymon Serafin i Mateusz Jędrzejczyk.

Z klubu odeszło natomiast dwóch piłkarzy - Dawid Berg (był m.in. na testach w PGE GKS Bełchatów) i Marek Grabowski.

W zimowej przerwie Omega zagrała sześć sparingów. Kleszczowianie pokonali 8:1 KS Ksawerów, zremisowali 3:3 z RKS Radomsko, pokonali 2:1 Czarnych Rząśnia, wygrali 5:4 z Astorią Szczerców oraz doznali dwóch porażek - 1:3 z Włókniarzem Zelów i 2:6 z Sokołem Aleksandrów. Najlepszym strzelcem okresu przygotowawczego został Paweł Kowalski, autor sześciu goli. Po trzy trafienia zaliczyli Saternus, Piotr Janeczek i Przemysław Szewczyk.

Pierwszy mecz rundy wiosennej Omega zagra u siebie, z chcącą walczyć o awans Wartą Działoszyn.

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 780159 odwiedzin