Przedsezonowe zwycięstwa RCB w Kaliszu

2018-03-13 23:51:20

Przedsezonowe zwycięstwa RCB w Kaliszu

Zawodnicy Rugby Club Bełchatów wybrali się do Kalisza, aby zmierzyć się z tamtejszą drużyną rugby Husarią. Jednocześnie mecz obu tych drużyn był oficjalnym meczem otwarcia nowego boiska, gdzie na co dzień trenuje Husaria.

Bełchatowianie w Kaliszu zagrali dwa pełne mecze w odmianie siedmioosobowej, a także trzy części spotkań meczów dwunastoosobowych. W "7" gra RCB była składna i poukładana co udowodniły rezultaty: 41:7 w pierwszym pojedynku oraz 48:10 w drugim starciu.

- Myślę, że popełnialiśmy dużo mniej błędów indywidualanych i każdy z zawodników pracował ciężko na konto drużyny dlatego udało nam się osiągnąć cel jakim były dwa zwycięstwa. Oba wyniki pokazały, że w odmianie siedmioosobowej zawodnicy RCB rozumieją się na boisku bardzo dobrze - zaznacza trener Paweł Tomczuk.

Kolejne mecze rozegraliśmy w systemie po 12 zawodników, a w zespole Husarii znalazło się czterech graczy Sparty Jarocin, którzy pokazali swoje doświadczenie z rugby XV. W tej odmianie bełchatowianie w pierwszej i drugiej części meczu wygrywli dwukrotnie 5:0, a z kolei w trzeciej, nieco krótszej pod względem czasowym części gry RCB wygrało 12:10 co dawało w ostatecznym rozrachunku zwycięstwo 22:10 drużyny z Bełchatowa. W trzeciej części w drużynie RCB zagrały dwie osoby z Kalisza, ponieważ trzech bełchatowian musiało skończyć grę nieco wcześniej ze względu na osobiste obowiązki.

W zespole Rugby Club Bełchtów debiut zaliczył Jakub Pabich, ktory swoją szybkością imponował i tym samym zaprezentował się bardzo dobrze. - Dobra gra i wyniki pozwoliły umocnić atmosferę przed sezonem, ale nadal wiemy nad czym pracować by być jeszcze lepszym zespołem - mówi Tomczuk.

fot. calisia.pl

Artykuł dodał: Adam Kieruzel

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 731159 odwiedzin