Juniorzy zagrają w finale Mistrzostw Polski. Po raz trzeci z rzędu

2018-03-11 15:24:21

Po raz trzeci z rzędu juniorzy EKS Skry Bełchatów wezmą udział w turnieju finałowym Mistrzostw Polski. Żółto-czarni zapewnili sobie prawo gry pośród najlepszych drużyn kraju w Warszawie, gdzie zajęli drugie miejsce, ustępując jedynie gospodarzom z KS Metro. Rywalizacja ośmiu najlepszych ekip kraju od 11 kwietnia w Kętrzynie.

Podopieczni Radosława Kolanka zostali wylosowani do grupy IV, która od piątku rywalizowała w stolicy kraju. Na początek "Energetyczni" rozegrali emocjonujący, pięciosetowy bój z AZS UWM Olsztyn. Drugiego dnia bełchatowianie pewnie, bez straty seta, pokonali MMKS Maraton Świnoujście, dzięki czemu mogli świętować awans do finału Mistrzostw Polski. Wraz z nimi to prawo zyskali juniorzy Metro Warszawa, z którymi żółto-czarni zagrali na zamknięcie turnieju. Spotkanie dostarczyło kibicom wielu emocji, a lepiej rozpoczęli je gospodarze, którzy wygrali set otwarcia 25:17.

W drugim secie Skra prowadziła 15:11, lecz Metro zdołało doprowadzić do remisu po 17. Końcowa faza tej odsłony to gra "punkt za punkt", którą dwoma asami serwisowymi, przy stanie 24:24, zakończył Wiktor Nowak. Trzecią partię "Energetyczni" wygrali 25:18, by w kolejnej jednak ulec w takim samym stosunku. W tie-breaku warszawscy siatkarze utrzymywali dwupunktową przewagę, choć przed zmianą stron odnotowano remis 6:6. To był ostatni moment, w którym żółto-czarni zbliżyli się do Metra. Mistrzowie Mazowsza wygrali 12:15, a w całym meczu 2:3.

Finał z udziałem ośmiu najlepszych drużyn Polski zostanie rozegrany w dniach 11-15 kwietnia w Kętrzynie. Co ciekawe, ta miejscowość już po raz szósty została wybrana przez Polski Związek Piłki Siatkowej na gospodarza imprezy rangi mistrzowskiej. Skład turnieju finałowego stanowić będą zespoły EKS Skry Bełchatów, KS Metro Warszawa, AZS 2020 Częstochowa, Jastrzębskiego Węgla (obrońcy tytułu), Gwardii Wrocław, Trefla Gdańsk, AKS Rzeszów i Dafi Społem Kielce.

Komplet wyników turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski Juniorów:
- KS Metro Warszawa - MMKS Maraton Świnoujście 3:0 (25:18, 25:11, 25:18)
- AZS UWM Olsztyn - EKS Skra Bełchatów 2:3 (15:25, 25:20, 17:25, 25:23, 12:15)
- MMKS Maraton Świnoujście - EKS Skra Bełchatów 0:3 (16:25, 20:25, 20:25)
- KS Metro Warszawa - AZS UWM Olsztyn 3:0 (25:17, 25:19, 25:16)
- AZS UWM Olsztyn - MMKS Maraton Świnoujście 2:3 (25:12, 25:16, 15:25, 15:25, 11:15)
- KS Metro Warszawa - EKS Skra Bełchatów (25:17, 24:26, 18:25, 25:18, 15:12)