Młodzicy Korony drudzy w silnie obsadzonym turnieju

2018-03-07 17:49:28

Młodzicy Korony drudzy w silnie obsadzonym turnieju

Sukcesem zakończył się udział młodzików UKS Korony Bełchatów w ogólnopolskim turnieju piłki siatkowej. Młodzi bełchatowianie zajęli w Żyrardowie drugie miejsce ustępując jedynie rówieśnikom z Warszawy.

W zawodach wzięło udział dwanaście drużyn, głównie z Mazowsza i okolic. Gwarantowało to rozegranie kilku spotkań, na czym zależało trenerom Korony. W fazie grupowej bełchatowianie pokonali 2:0 MOS Wola III Warszawa oraz Juvenię Rawa Mazowiecka, co dało im pierwsze miejsce. W ćwierćfinale los skojarzył "Koroniarzy" z Czarnymi Radom, ale i tym razem mecz zakończył się zwycięstwem 2:0.

- W półfinale zagraliśmy z Olimpem Ostrołęka, który ostatnio pokonał nas na swoim turnieju 2:1. Tym razem wzięliśmy rewanż wygrywając 2:0, choć bój kosztował nas wiele zdrowia. Drugi set to gra na przewagi - relacjonuje Paweł Wieczorkowski, opiekun rocznika. W finale na Koronę czekało Metro Warszawa, który zwyciężył pierwszą odsłonę meczu. - W drugiej zaczęliśmy grać poprawną siatkówkę, taką jak prezentowaliśmy od początku turnieju. Walka o każdy punkt przyniosła w końcu efekt i graliśmy piłki setowe. Niestety nie udało się urwać partii, a było już blisko - opowiada trener.

- Dobra gra, choć w finale bez Olka Czerwińskiego, przyniosła efekt w postaci zajęcia drugiego miejsca w silnie obsadzonym turnieju. Owocem były też dwie nagrody indywidualne dla Michała Warzywody (najlepszy Środkowy) oraz Czerwińskiego (najlepszy atakujący). Wierzę, że tak sporo dobrej przyniesie efekt w decydujących starciach ligowych - kończy Wieczkorkowski. Na turnieju kadrę UKS Korony stanowili Steć Maciej, Czerwiński Aleksander, Warzywoda Michał, Ostrowski Szymon, Stańczyk Marcel, Żak Hubert, Gumiński Igor i Rasowski Dawid (obaj libero), Glapiński Julian, Michalski Dawid, Suflida Adam oraz Kwapiński Kacper.

Artykuł dodał: Kamil Haładaj

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 829806 odwiedzin