Szkolne zmagania w piłce koszykowej za nami. Kto pojedzie na zawody powiatowe?

2018-02-28 19:45:09

Kolejne Mistrzostwa Bełchatowa w piłce koszykowej chłopców i dziewcząt przechodzą do historii. Jak informuje Bełchatowski Szkolny Związek Sportowy, który jest organizatorem tej imprezy poznaliśmy wyniki rywalizacji na etapie miejskim.

Jako pierwsi na parkiet sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 13 wyszli chłopcy. W tych zawodach udział wzięło sześć szkolnych reprezentacji z terenu Bełchatowa. Turniej rozgrywano systemem każdy z każdym w dwóch grupach eliminacyjnych, a następnie wyłoniono półfinalistów i finalistów rozgrywek. Sumując w zawodach tych wzięło udział około 67 uczniów.

SP 1 - SP 13 (30:12)

W zmaganiach dziewcząt nie było zbyt wielu problemów w organizacji zawodów, ponieważ do startu zgłosiły się trzy szkoły, a mianowicie: SP 1, SP 13, oraz PG 2. Zawody rozegrano systemem każdy z każdym.

Wyniki turnieju dziewcząt:

SP 1 - PG 2 (12:49)
PG 2 - SP 13 (15:71)
SP 13 - SP 1 (50:0)

Ostatecznie najlepsza okazała się reprezentacja SP 13, która efektownie wygrała swoje dwa mecze i z ilością czterech punktów zajęła 1. miejsce. Na 2. pozycji uplasowała sę SP 1, a na najniższym stopniu podium stanęły dziewczęta z PG 2. W tej rywalizacji udział wzięło 27 uczennic.

Wśród chłopców na zawodach powiatowych wystąpi zwycięzca SP 1 oraz finalista SP 13. W szeregach dziewcząt miasto na zawodach powiatowych zaprezentuje SP 13 i SP 1.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 478111 odwiedzin