Historyczny mecz RCB z rugbistami Legii Warszawa

2018-02-22 00:18:48

Historyczny mecz RCB z rugbistami Legii Warszawa

Ubiegły weekend rugbiści z Bełchatowa spędzili w stolicy, gdzie zarówno w sobotę jak i w niedzielę trener Paweł Tomczuk obserwował treningi kadry Polski rugby siedmioosobowego. Pozostali zawodnicy RCB nie próżnowali i rozegrali mecze towarzyskie z Legią Warszawa.

Elementami nad którymi pracowała polska reprezentacja w ubiegły weekend była obrona, ale również poruszanie się w ataku. Podopieczni Andrzeja Kozaka odbyli także testy pod względem mocy. - Fajna atmosfera i przyjęcie przez trenera Kozaka sprawiło, że chętnie się jeszcze pojawię na treningach otwartych Reprezentacji Polski, jeżeli będzie taka możliwość - powiedział trener Paweł Tomczuk.

- Obserwując trening kadry na pewno będziemy chcieli u nas w klubie przeprowadzić bardzo podobne testy, które pozwalają nam uzyskać odpowiedzi na wiele pytań. Ponadto idąc wzorem trenera Kozaka również bardzo ważna jest technika u zawodników co na pewno da się jeszcze u nas w zespole poprawić - zaznacza Maciej Dąbek, Prezes Zarządu Rugby Club Bełchatów.

W niedzielę po zakończeniu treningów kadry, Paweł Tomczuk oczekiwał na swoich podopiecznych, którzy mieli przyjechać do Warszawy w celu rozegrania meczów towarzyskich w dwóch odmianach rugby z warszawską Legią. Na obiekcie przy ul. Łazienkowskiej 3, a dokładniej na pełnowymiarowym i zadaszonym orliku rozegrano trzy gry po 7 minut Rugby 7 oraz 3x20 minut Rugby 15. W każdym ze spotkań zagrał inny skład co pozwoliło trenerowi Tomczukowi zobaczyć, kto w jakiej dyspozycji aktualnie się znajduje. Spotkania siedmioosobowe zakończyły się ogólnym remisem 4:4. Poszczególne, siedmiominutowe gry to wyniki 1:1, 2:1 dla Legii oraz 2:1 dla RCB w przyłożeniach.

Po tych pojedynkach przyszedł czas na historyczny mecz. Pierwszy raz bełchatowscy rugbiści zmierzyli się z Legią Warszawa. Po tym jak w meczach w siedmioosobywch składach jeden z graczy RCB doznał urazu, w zespole RCB było równo 15 zawodników. - Nigdy nie trenowaliśmy w tej odmianie rugby, a więc bardzo ciężko było nam się ustawiać na boisku - podkreślał po spotkaniu trener Tomczuk.

Na pochwałę zasługuje postawa rugbistów Legii Warszawa. Kiedy jeden z bełchatowian doznał kontuzji, nie było go już kim zastąpić, a więc "Wojskowi" sami zaproponowali pomoc w postaci wypożyczenia do końca spotkania jednego z ich zawodników. Spotkanie było bardzo wyrównane, a skuteczna gra w obronie RCB pozwoliła rywalom tylko na jedno przyłożenie, przy dwóch przyłożeniach bełchatowian. Po dwóch dwudziestominutowych grach odpadło w szeregach RCB jeszcze dwóch zawodników co niestety nie pozwoliło dograć trzeciej części. Po spotkaniu warszawianie ugościli drużynę z Bełchatowa ciepłymi posiłkami. RCB liczy, że teraz to "Legioniści" przyjadą do Bełchatowa, aby się przeciwko sobie zmierzyć.

Kadra RCB: Karol Magnucki, Łukasz Walczak, Maciej Dąbek, Kamil Kołaciński, Marek Stojek, Rafał Kowalski, Seweryn Olejnik, Patryk Pęcina, Mateusz Sadłecki, Michał Sadłecki, Mateusz Kowalewski, Wojtek Walas, Mateusz Bilicki, Islam Rudenko, Łukasz Kmieć, Tomasz Jankowski.

Trener : Paweł Tomczuk.Prezes Zarządu RCB podkreśla: - Bełchatowska drużyna, która powstała w 2007 roku w przeciągu dziesięcioletniej historii rozwijała się organizacyjnie rywalizując z ekipami z całego kraju oraz zdobywając cenne doświadczenia. Mamy zamiar kontynuować takie tradycje, bo z roku na rok coraz bardziej promujemy nasze miasto w całej Polsce, osiągając jeszcze lepsze rezultaty.

Wracając do historii Maciej Dabek wspomina przełomowy czas dla bełchatowskiego rugby, kiedy wszystko znów zaczęło iść w dobrym kierunku. - Sezon 2015/2016 okazał się przełomowym dla bełchatowskiego klubu rugby. Drużyna zakwalifikowała się do finałów Mistrzostw Polski Rugby 7 , gdzie ostatecznie zajęła 10. miejsce. Zawodnicy klubu rywalizowali z najlepszymi zespołami Rugby 7 w kraju. W sezonie 2016/2017 zagraliśmy także w turnieju finałowym Mistrzostw Polski Rugby 7, gdzie poprawiliśmy pozycje z zeszłego roku zajmując 7. miejsce. Ponadto w tym samym sezonie zagraliśmy w turnieju finałowym Pucharu Polski Rugby 7 zajmując 6. miejsce. W trwającym sezonie Rugby Club Bełchatów zajmuje czołowe lokaty w klasyfikacji Super 7 i wszystko wskazuje na to, iż ponownie zagramy w turniejach finałowych Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Rugby 7.

W ostatnim czasie informowaliśmy (TUTAJ) o tym, że RCB otrzyma ponad 14 tys. złotych dofinansowania z powiatu bełchatowskiego. Pieniądze te zostaną przekazane na dwa projekty dotyczące m.in.: rozpowszechniania dyscypliny sportowej jaką jest rugby wśród najmłodszych. - W klubie działa sekcja rugby dzieci i młodzieży, które od samego początku pokochały tą dyscyplinę sportu wkładając w treningi wiele sił , zaangażowania i pozytywnej energii. Ponadto trenerzy RCB prowadzą w szkołach lekcje pokazowe Rugby Tag, w których uczestniczyło setki dziewcząt i chłopców. Efektem tych zajęć było zorganizowanie w roku 2017, w Bełchatowie cyklu turniejów Rugby Tag, w których wzięło udział około 350 młodych adeptów tego sportu. Szkoły, które w turniejach zajmowały najlepsze miejsca pojechały do Łodzi rywalizować z najlepszymi drużynami z województwa łódzkiego - mówi na zakończenie Maciej Dabek.

fot. Rugby Club Bełchatów / Facebook

Artykuł dodał: Adam Kieruzel

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 731142 odwiedzin