14 tys. zł od powiatu bełchatowskiego dla RCB

2018-02-16 20:42:19

14 tys. zł od powiatu bełchatowskiego dla RCB

Starostowo Powiatowe w Bełchatowie rozdysponowało tegoroczne środki na realizację zadań publicznych z zakresu sportu i kultury fizycznej. RCB to jedna z organizacji pozarządowych i stowarzyszeń, która złóżyła swoją ofertę.

Zarząd Powiatu w Bełchatowie powołując komisję, pozytywnie zaopiniował ofertę dofinansowania na dwa zadania, którą złożyło Rugby Club Bełchatów. Obie kwestie dotyczą przede wszystkim pracy z najmłodszymi dziećmi jak i również z seniorami.

Dofinansowania dotyczą dwóch poniższych projektów:

1) „Prowadzenie zajęć sportowo-rekreacyjnych dla grup mini-żak/żak/młodzik/kadet z terenu Powiatu Bełchatowskiego z rugby w odmianie olimpijskiej” - 6.440,00 zł.

2) „Prowadzenie zajęć sportowo-rekreacyjnych dla grup juniorów i seniorów z terenu Powiatu Bełchatowskiego z rugby w odmianie olimpijskiej” - 7.720,00 zł.

W sumie Zarząd Powiatu zdecydował się przekazać RCB nieco ponad 14 tys. zł. Już w ubiegłym roku Starostwo Powiatowe w Bełchatowie przekazało dotację w wysokości 4178 zł na prowadzenie zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych z terenu Powiatu Bełchatowskiego z rugby w odmianie olimpijskiej. W tym roku suma ta jest ponad trzy razy większa. Z pewnością na taką decyzją mają wpływ coraz lepsze wyniki osiągane przez rugbistów z Bełchatowa oraz chęć dalszego rozwoju klubu.

"Dziękujemy Starostwu w Bełchatowie za dotychczasowe wsparcie i okazaną pomoc w roku 2017. Dzięki Państwa pomocy zagraliśmy w turniejach finałowych Mistrzostw Polski Rugby 7 oraz Pucharu Polski Rugby 7 w sezonie 2016/2017. Dziękujemy także za zaufanie , którym obdarzyliście nas Państwo w roku 2018, a które zobowiązuje nas do dalszej wytężonej pracy" - można przeczytać na oficjalnej stronie internetowej Rugby Club Bełchatów.

Kolejną ważną informacją dla fanów bełchatowskiego rugby jest to, że w dniach 10-11 luty 2018 roku miała miejsce konferencja licencyjna dla trenerów, którzy posiadają uprawnienia S. Zarówno w pierwszym dniu w panelu Rugby XV, jak i w drugim dniu w panelu Rugby 7, udział wzięli dwaj trenerzy Rugby Club Bełchatów - Maciej Dąbek i Paweł Tomczuk. Bełchatowianie znaleźli się wśród 77 trenerów z całego kraju, który prowadzą szkolenie w drużynach seniorskich.

Artykuł dodał: Adam Kieruzel

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 731163 odwiedzin