Szkoleniowy sukces Mateusza Koniecznego

2018-02-14 23:32:44

Szkoleniowy sukces Mateusza Koniecznego

Duży szkoleniowy sukces odniósł bełchatowianin Mateusz Konieczny, swego czasu bardzo dobrze zapowiadający się tenisista, którego karierę zahamowały kontuzje. Dwaj jego podopieczni zdobyli tytuły halowych mistrzów Polski juniorów do lat 18.

Zawody odbyły się w Szczecinie. Po złoty medal w grze indywidualnej sięgnął trenowany przez Mateusza Koniecznego Piotr Galus. W drodze po złoty medal nie stracił nawet seta. W półfinale pokonał swojego kolegę klubowego i innego podopiecznego bełchatowskiego trenera - Krzysztofa Wetoszkę, który tym samym sięgnął po brąz.

W grze podwójnej natomiast złoto, w parze z Michałem Woźniakiem z klubu Miedzeszyn Warszawa wywalczył Krzysztof Wetoszka. Piotr Galus, któremu partnerował Aleksander Orlikowski (MKT Łódź) dotarł do półfinału, sięgając po brązowy medal.Do ćwierćfinału singla i debla dotarł trzeci zawodnik Mateusza Koniecznego - Patryk Kosiński. - Jest to grupa trzech zawodników, którymi od kilku miesięcy się zajmuję - mówi Mateusz Konieczny. - Gdy zaczynałem pracę z nimi byli w pierwszej dwudziestce juniorów w Polsce, dziś są w pierwszej dziesiątce - dodaje.

Cała trójka reprezentuje barwy SAT Szczecin. W tym klubie trenuje Mateusz Konieczny. Oprócz tego zajmuje się również szkoleniem młodzieży w Łodzi Nie wyklucza również uruchomienia swojej szkółki w Bełchatowie. - Pracą szkoleniową zajmuję się od trzech lat, moi zawodnicy zdobyli już 17 istotnych medali - podkreśla bełchatowianin. - Spełniam się w tym co robię, mam za sobą staże w Hiszpanii, Niemczech i Czechach - dodaje.

Jak podkreśla sam Mateusz, który jako zawodnik reprezentował barwy BTS AS z Bełchatowa, sam grywa jeszcze w rozgrywkach ligowych w Niemczech, ale karierę zawodniczą przerwała mu kontuzja. - Mam problemy z kręgosłupem i niestety nie ma możliwości, abym zagrał trzy dni z rzędu dobry mecz - podkreśla. -To jest walka z bólem. Jeżdżę po lekarzach, ale nikt nie wie co mi jest, zaś ból uniemożliwia grę - dodaje.Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 681229 odwiedzin