Nasze tenisistki w świetnej formie

2018-02-14 09:42:03

Nikola Niepsuj i Marta Dudek, zawodniczki BTS "AS" Bełchatów, mimo upływającego czasu nadal utrzymują wysoką formę. Udowadniają to na turniejach, w których biorą udział. W ostatnim czasie z sukcesami powróciły z turniejów WTK i "SCT Tenis 10 Wilson Cup".

Nikola Niepsuj po raz kolejny wygrała WTK do lat 12, który rozegrano w Pabianicach. - Nasza zawodniczka w pierwszej rundzie turnieju spotkała się z Kuszel Oliwią (Kapustka Tenis Klub Toruń). Był to pierwszy mecz turniejowy po przerwie związanej z chorobą, więc emocje były duże. Na szczęście Nikola jak na zawodniczkę rozstawioną w turnieju z numerem 1 przystało pokazała bardzo dobrą grę i wygrała 6/0 6/4 - relacjonuje Piotr Radziejewski, trener tenisistki.

Co ciekawe, właśnie spotkanie inaugurujące było najbardziej zacięte w całym turnieju. - W kolejnych pojedynkach było już tylko lepiej. W półfinale Nikola pokonała Szczerek Julię (Włókniarz 1925 Kalisz) 6/1 6/2 , a w finale Kowalik Maję (WTS Orzeł Warszawa) 6/1 6/1 - dodaje i podkreśla, że młoda bełchatowianka systematycznie pnie się w górę w rankingu ogólnopolskim w kat. do lat 12 i jest już na 56 miejscu z bilansem meczowym 21-4.

Z kolei druga zawodniczka Marta Dudek startowała w turnieju z cyklu "SCT Tenis 10 Wilson Cup", w którym główną nagrodą jest kontrakt zawodniczy z firmą Wilson. - Marta wystartowała w kat. pomarańczowej, w której wzięło udział 9 zawodniczek podzielonych na trzy grupy. Pierwszy mecz w grupie wygrała 4/1 z Lena Markowską, natomiast drugi przegrała w tie-breaku po zaciętej walce z Zuzanna Figlak 3/4 (3/7) - opowiada Radziejewski.

W półfinale Dudek ponownie spotkała się z Figlak przegrywając ponownie tie-break 3/4 (5/7). W spotkaniu o miejsce trzecie młoda zawodniczka pokonała Julię Matuszczyk 4/2. - Ta młoda utalentowana tenisistka próbowała swoich sił również w kat. do lat 10, gdzie po bardzo dobrej grze zajęła również trzecie miejsce pokonując Wiktorię Kubicką - kończy opiekun sekcji tenisowej BTS "AS".

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 541249 odwiedzin