Nowy selekcjoner reprezentacji Polski gościł w Bełchatowie

2018-02-13 09:36:04

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski gościł w Bełchatowie

Vital Heynen został nowym selekcjonerem siatkarskiej reprezentacji Polski. Taką decyzję podał Zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej w głosowaniu jawnym. Wśród konkurentów Belga był m.in. były zawodnik PGE Skry Bełchatów, Piotr Gruszka.

Vital Heynen przez całą zawodniczą karierę związany był z rodzimym klubem Noliko Maaseik, w którym to rozpoczął także pracę w sztabie szkoleniowym. Podczas sześcioletniej pracy z Noliko wygrał czterokrotnie ligę, pięć razy zdobył Puchar i cztery razy Superpuchary. W 2009 i 2011 wybierano go w Belgii trenerem roku.

Po opuszczeniu ojczyzny w 2012 roku podjął pracę w klubach zagranicznych, wszędzie obejmując posadę w trakcie sezonu i radząc sobie bardzo dobrze w nowym otoczeniu. Rozpoczął w Ziracie Bankasi Ankara (2012-2013), następnie w Transferze Bydgoszcz (2014-2016), a później w Tours VB (2016-2017). Współpracował także z kadrami narodowymi Niemiec i Belgii.

- Jak się czuję jako trener Waszej reprezentacji? Z jednej strony to coś niesamowitego. Siatkówka w Polsce jest na innym poziomie, w porównaniu z innymi krajami na całym świecie. Dlatego bycie trenerem reprezentacji Polski jest czymś bardzo miłym. Z drugiej strony, to co czuję, to gotowość do pracy. Nie przyjechałem tutaj, aby być po prostu trenerem, ale po to, aby coś robić z tą drużyną. Jak już wcześniej mówiłem, chcę stworzyć drużynę, abyś Ty i inni kibice mogli powiedzieć: to jest moja drużyna - jestem z niej dumny i z tego, jak gra. To jest mój cel jako trenera. To są moje aktualne myśli - mówił Heynen w rozmowie z telewizją klubową Skry Bełchatów.

własne / PZPS

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 681227 odwiedzin