Kadeci Skry drugą drużyną Łódzkiego. Złoto było na wyciągnięcie ręki

2018-02-12 12:00:00

Kadeci Skry drugą drużyną Łódzkiego. Złoto było na wyciągnięcie ręki

Kadeci EKS Skry Bełchatów zostali wicemistrzami województwa łódzkiego. Bełchatowianie w decydującym spotkaniu przegrali z Bzurą Ozorków po tie-breaku. - Zwycięstwo w tym spotkaniu było bardzo blisko, dlatego porażka na pewno boli - przekonuje Michał Mękarski, opiekun żółto-czarnych kadetów. Na początku marca powalczą w ćwierćfinale Mistrzostw Polski.

Gospodarzem turnieju finałowego była Bzura Ozorków, która wygrała rundę zasadniczą rozgrywek tej kategorii wiekowej. EKS Skra do zawodów przystępowała jako wicelider, zaś Lechia Tomaszów Maz. jako zespół numer trzy. I właśnie rówieśników z Tomaszowa bełchatowianie pokonali w pierwszym meczu zawodów. Uczynili to bez straty seta, choć w drugiej partii nastąpiło pewne rozluźnienie.

- Lechia prowadziła już 20:17. W tym momencie świetną zmianę dał drugi rozgrywający Wiktor Kołtunowicz, który uspokoił grę, a wszystkie pliki w ataku kończył Hubert Klat, co dało rezultat 26:24 - relacjonuje Mękarski. - W trzecim secie widocznie podłamani zawodnicy Lechii nie radzili sobie z naszymi zagrywkami, a w kontrataki bezlitośnie kończyli Klat, Szymon Ćwikliński i Jakub Gonerski. Set zakończył się wynikiem 25:15. Warto odnotować, że przez cały mecz świetnie radziliśmy sobie w elemencie przyjęcia, zwłaszcza Dawid Mielczarek i Adam Kostrzębski - dodaje.

Następnego dnia "Energetyczni" mierzyli się z Bzurą Ozorków i ten mecz miał w dużej mierze wyłonić najlepszą drużynę województwa. - Do meczu z Bzurą podchodziliśmy z pewnym srebrnym medalem, jednak mieliśmy duży apetyt na złoto, gdyż wygraliśmy z nimi w rundzie zasadniczej 3:1 - tłumaczy Mękarski. Bełchatowianie rozpoczeli dobrze zagrywką, a wykorzystując swe przyjęcie mogli także zaskakiwać środkowych. Przełożyło się to na sukces w partii otwarcia i wyrównaną grę w dalszej fazie meczu. Po czterech setach był remis 2:2. W tie-breaku jednak słabsza postawa żółto-czarnych i ostateczny sukces gospodarzy.

- Zwycięstwo w finale województwa było bardzo blisko, dlatego porażka na pewno boli. Nie zwieszamy głów i czekamy na losowanie 1/4 MP. Naszym marzeniem jest awans do finałów Mistrzostw Polski i będziemy konsekwentnie do tego dążyć. Warto wspomnieć, że większość chłopaków jest z młodszego rocznika (2002), dlatego jest to dobry prognostyk na przyszły sezon - uśmiecha się Michał Mękarski. U kadetów, podobnie jak w juniorach, w ćwierćfinale Mistrzostw Polski weźmie udział 48 zespołów podzielonych na 8 grup po 6 zespołów (awansują po 2 zespoły). 1/4 finału MP kadetów zaplanowano w dniach 1-4 marca br.

Komplet wyników turnieju finałowego Mistrzostw Województwa Łódzkiego Kadetów:
- EKS Skra Bełchatów - KS Lechia Tomaszów Maz. 3:0 (25:18, 26:24, 25:15)
- MKS Bzura Ozorków - EKS Skra Bełchatów 3:2 (20:25, 25:13, 27:25, 22:25, 15:8)
- KS Lechia Tomaszów Maz. - MKS Bzura Ozorków 0:3 (12:25, 22:25, 17:25)

Tabela:
1. MKS Bzura Ozorków 4 pkt, 6:2
2. EKS Skra Bełchatów 3 pkt., 5:3
3. KS Lechia Tomaszów Maz. 2 pkt, 0:6

fot. Młoda Bzura / Facebook

Artykuł dodał: Kamil Haładaj

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 681229 odwiedzin