Spróbuj swoich sił w zawodach Strongman Gladiators. Zapisy trwają przez cały czas

2018-02-08 22:52:09

Spróbuj swoich sił w zawodach Strongman Gladiators. Zapisy trwają przez cały czas

Po raz pierwszy w historii, w klubie Gladiatros dojdzie do rywalizacji strongmanów. Początek zawodów już w sobotę 10 lutego o godz. 16. - Jest to możliwość do rywalizacji dla amatorów tej dyscypliny. Wystartować w tych zawodach może każdy, a pomysłodawcą tego wydarzenia jest oczywiście nasz bełchatowski strongman Darek Błaszczyk - informuje właściciel klubu Michał Benben.

Jedynym warunkiem do wzięcia udziału w zawodach Strongman Gladiators jest to, aby uczestnik miał skończony 15. rok życia. Zapisywać się można w recepcji klubu przy ul. Pabianickiej 90. - Zawody cieszą się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży jak i osób starszych. Ciężar został tak dobrany, aby każdy mógł wziąć udział w takiej rywalizacji. Specjalnie dla osób, które nie dadzą rady podnieść belki czy axla będzie przydzielony lżejszy ciężar, ponieważ w tych zawodach liczy się zdrowa rywalizacja i dobra zabawa - zaznacza Dariusz Błaszczyk.

- Niektórym brakuje odwagi żeby spróbować, a część osób myśli, że to profesjonalne zawody. Czym bliżej imprezy tym chętnych coraz więcej. Nie ma się czego obawiać, bo jak wcześniej wspominałem to wydarzenie jest przeznaczone dla amatorów tej dyscypliny, a pytania napływają raczej z okręgu łódzkiego . W dalszym ciągu trwają zapisy, które zakończą się na około godzinę przed zawodami, tak abyśmy mogli wcześniej stworzyć listę startową i uporządkować wszystko pod względem organizacyjnym - dodaje Michał Benben.Lista konkurencji (Strongman Gladiators):

1) Wyciskanie belki nad głowę o wadze ok. 60kg - 2 powtórzenia (sama góra) przechodzimy do hantla 32kg i wyciskamy lewa ręka, a odkładamy prawą ręką (lub odwrotnie). Wszystko wykonujuemy na czas.

Limit czasu na wykonanie to 60 sekund.

2) Spacer Buszmena czyli tzw. Yok. Waga ok. 110 kg, a dystans do pokonania to około 15 metrów. Odkładamy ciężąr i przechodzimy do sanek. Pchając pokonujemy ten sam dystans. Waga sanek to około 55 kg. Wszystko wykonujemy na czas.

Limit czasu wykonania to 60 sekund.

3) Wyciskanie axla nad głowę. Waga ok. 60 kg - 2 powtórzenia góra - dół. Odkładamy axla i przechodzimy do opony o wadze ok. 100 kg i przerzucamy 10 razy. Wszystko wykonujemy na czas.

Limit czasu wykonania to 60 sekund.

4) Przeciąganie sań w szelkach. Waga to ok. 60 kg. Długość do pokonania to 10 metrów. Wykonujemy na czas bez limitu.

Organizatorzy podkreślają, że kolejność konkurencji może ulec zmianie, a zapasową konkurencją będzie podciąganie się na drążku uchwytem dowolnym. Na wykonanie tego zadania przewiduje się jedną minutę.- Pomysł na tego typu zawody wziął się stąd, że jestem jedynym strongmanem z Bełchatowa i okolic. Jest to bardzo niszowy sport, a mi zależy, aby przy okazji takiej rywalizacji znaleźć ciekawego partnera do treningów. Nie musi to być koniecznie osoba silna, ale jeżeli będzie silniejsza to na pewno się nie obrażę (uśmiech). We dwóch zawsze jest raźniej i łatwiej wyjechać na zawody, czy skompletować sprzęt - podkreśla bełchatowski strongman.

Niestety Dariusz Błaszczyk ze względu na małe ciężary nie weźmie udziału w tych zawodach, ale bełchatowianin będzie pełnił inną, również bardzo ważną rolę. - Moim celem na te zawody jest to, aby jak najlepiej one wypadły. Będę miał przyjemność sędziować i życzę sobie, aby moje oceny były jak najbardziej obiektywne i sprawiedliwe dla wszystkich. Ponadto wykonam pokaz, a przed każdą kategorią wskażę jak prawidłowo pod względem technicznym wykonać dane ćwiczenie - uspokaja Błaszczyk.

Przypominamy, że opłata wpisowego to niewielka suma. Klubowicze posiadający kartę zapłacą za udział w zawodach 10 złotych, a z kolei osoby spoza klubu tylko o pięć złotych więcej.

- Nagrody za miejsca na podium to tylko dodatek do tego wszystkiego. Mamy na celu wspólną integrację i chcemy, aby wystartowało jak najwięcej chętnych. Zebrane pieniądze miały być przekazane na wyjazd Darka do Stanów Zjednocznych na Mistrzostwa Świata. Niestety bełchatowski strongman nie otrzymał wizy, a więc zebrane pieniądze przeznaczymy zapewne na sprzęt do uprawianie tej dyspcyliny sportowej. Możliwe, że kiedyś w naszym klubie powstanie również sekcja strongmanów - mówi na zakończenie kickboxer, trener i właściciel klubu Gladiators, Michał Benben.

Artykuł dodał: Adam Kieruzel

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 681229 odwiedzin