GKS znów w treningu. 21-latek z Mysłowic na testach przy Sportowej 3

2018-02-07 19:35:52

GKS znów w treningu. 21-latek z Mysłowic na testach przy Sportowej 3

Po trzech dniach przerwy od zajęć zawodnicy PGE GKS-u Bełchatów znów trenują. Nowy etap przygotowań "Brunatnych" do rundy wiosennej sezonu 2017/2018 rozpoczął się treningiem, w środę 7 lutego o godz. 15:30. Dobre informacje są takie, że do dyspozycji powoli wracają dotychczas kontuzjowani gracze, a wśród podopiecznych Mariusza Pawlaka znajduje się trzech testowancyh graczy.

W środowych zajęciach udział wzięli wracający po urazach Patryk Janasik oraz Mikołaj Bociek, a z kolei Marcin Grolik, który wraca do dyspozycji po ciężkiej kontuzji kolana i operacji, uczestniczyl tylko w wyznaczonej części treningu. Jeżeli wszystko ze zdrowiem doświadczonego stopera będzie w porządku, to Marcina Grolika powinniśmy zobaczyć w pełnym treningu już od poniedziałku 12 lutego.

Jeżeli chodzi o zawodników, którzy testowani są z myślą o dołączeniu do drużyny, to nadal przy Sportowej 3 zostają: pomocnik Krystian Kolasa oraz obrońca Bartosz Waleńcik, a z kolei PGE GKS Bełchatów podziękował bramkarzowi Przemysławowi Wróblowi, który wraca do Suwałk po tym jak w sparingu "Brunatnych" z Łódzkim Klubem Sportowym zakończony remisem 2:2, nie pokazał się z najlepszej strony. Na środowych zajęciach pojawił się z kolei Paweł Szołtys. 21-letni ofensywny pomocnik GKS-u Katowice, ostatnie pół roku spędził na wypożyczeniu w barwach innej katowickiej drużyny, a mianowicie Rozwoju. Jesienią na boiskach II ligi Szołtys spędził 561 minut (9 spotkań, 6 w wyjściowej "11"), zdobywając przy tym jedną bramkę dla Rozwoju Katowice. Urodzony w Mysłowicach zawodnik mierzy 182 cm wzrostu i waży 76 kg.


Wcześniej do Górniczego Klubu Sportowego z półrocznego wypożyczenia do Polkowic wrócił wychowanek "Brunatnych" - Damian Michalski, a z kolei do końca tego sezonu z ekstraklasowej Bruk-Bet Niecieczy wypożyczeni zostali Szczepan Kogut oraz Krystian Peda. Z Bełchatowem pożegnał się natomiast wypożyczony ze Stali Mieliec - Michał Bierzało, który odszedł do tarnobrzeskiej Siarki oraz Paweł Wojowski wypożyczony z gdyńskiej Arki, który z powodu kłopotów osobistych wrócił w rodzinne strony, gdzie jest testowany przez Gryf Wejherowo.

Warto przypomnieć, że nadal trwa kompletowanie kadry przed startem rundy wiosennej. Na wylocie z klubu jest trzech zawodników: Emile Thiakane (przebywa na testach w Warcie Poznań), Michał Ciarkowski oraz Adrian Klepczyński. Cała ta trójka otrzymała w ubiegłym tygodniu wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy. Ponadto z klubu po ośmiu miesiącach pracy odszedł tymczasowy trener bramkarzy Paweł Rompa, który na tym stanowisku w sztabie szkoleniowym zastępował Sebastiana Łukiewicza. Jak się okazuje 46-letni trener bramkarzy PGE GKS-u Bełchatów po kilku miesiącach ciężkiej rehabilitacji, może już wrócić do pracy z bełchatowskimi bramkarzami. Przypomnijmy, że w maju ubiegłego roku, podczas rozgrzewki przed meczem w Radomiu z Radomiakiem, trener Łukiewicz doznał uszkodzenia ścięgna Achillesa i musiał przejść poważną operację.

fot. Michał Antczak / GKS Bełchatów

Artykuł dodał: Adam Kieruzel

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 681229 odwiedzin