Piłkarskie Mistrzostwa Gminy Bełchatów rozstrzygnięte

2018-02-06 11:05:40

Piłkarskie Mistrzostwa Gminy Bełchatów rozstrzygnięte

Aż 12 zespołów wystartowało w Mistrzostwach Gminy Bełchatów w halowej piłce nożnej na 2018 rok. Zawody rozegrano w Łękawie. Zespoły podzielone zostały na trzy grupy, w których rywalizowano systemem każdy z każdym. Najlepsi ostatecznie byli zawodnicy z Wólki Łękawskiej.

Tylko ich zwycięzcy awansowali do finału. O ile w pierwszych dwóch grupach nie było wątpliwości kto jest najlepszy, bo Orzeł Wólka Łękawska oraz Myszaki wygrały wszystkie swoje mecze, o tyle w grupie C walka była niesamowicie wyrównana, a stoczyły ją Podwody i Łękawa. Obie drużyny miały po fazie grupowej po sześć punktów, Łękawa znacznie lepszy stosunek bramek, ale bezpośredni mecz wygrały Podwody i to one znalazły się w fazie finałowej.

Najlepsze zespoły zmierzyły się więc w finale, również rozgrywanym systemem każdy z każdym. Po dwóch pierwszych meczach było już jednak wiadomo kto zwyciężył, gdyż Orzeł Wólka Łękawska wygrała z Myszakami 3:0 i Podwodami 2:1. - Przede wszystkim gratulacje dla wszystkich drużyn - mówi kapitan Wólki Łękawskiej Maciej Wiśniewski. - W ostatnim meczu było bardzo dużo emocji, a wygrał zespół bardziej doświadczony. Każdy z nas gdzieś się rusza, czy to w dzikich drużynach, czy tak jak młodsi w zawodach szkolnych, więc to przyniosło efekt.

400.jpg

Z kolei w ostatnim spotkaniu Podwody pokonały Myszaki 2:1 zapewniając sobie tym samym drugie miejsce w turnieju. Zwycięzcy otrzymali puchary, medale oraz nagrody rzeczowe. Kadrę najlepszej drużyny mistrzostw - LZS Orzeł Wólka Łękawska - tworzyli Tomasz Pietrasiak, Maciej Wiśniewski, Przemysław Jaguszewski, Łukasz Kołodziej, Przemysław Ciesielczyk, Dawid Pauliński, Damian Kapłaniak, Mariusz Stanowski, Kamil Ławniczak, Kamil Słowiński oraz Krystian Szlachcic.

Artykuł dodał: Informacja prasowa Gminy Bełchatów

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 681259 odwiedzin