Siatkarski szlagier dla PGE Skry. Resovia pokonana

2018-02-04 21:42:39

Siatkarski szlagier dla PGE Skry. Resovia pokonana

PGE Skra Bełchatów była bliska porażki, ale nie poddała się, dzięki czemu wygrała na wyjeździe z Asseco Resovią Rzeszów 3:2. Głównym ojcem sukcesu żółto-czarnych był autor 20 punktów i MVP siatkarskiego szlagieru, Mariusz Wlazły.

Atakujący PGE Skry po raz czwarty w tym sezonie PlusLigi otrzymał statuetkę dla najlepszego zawodnika meczu, a do tego jest obecnie najlepiej zagrywającym ligi. W niedzielę na stronę rywala posłał trzy asy, ale tego dnia w tej statystyce lepszy był Nikolay Penchev. Przyjmujący zapisał na swe konto cztery punktowe serwisy oraz pięć bloków.

Bełchatowianie wygrali pierwszego seta 25:23, lecz w drugim byli tylko tłem dla gospodarzy (15:25). W dwóch kolejnych partiach obie drużyny tworzyły bardzo ciekawe widowisko, grały "punkt za punkt", o czym świadczą też ich wyniki (24:26, 26:24). Cieszy zwłaszcza sukces w czwartej odsłonie, kiedy to gospodarze zmierzali do zwycięstwa i zgarnięcia pełnej puli, ale podopieczni Roberto Piazzy na to nie pozwolili. Tie-brak to koncert żółto-czarnych i końcowa radość.

Bełchatowianie tego dnia zdobyli dwa razy więcej punktów blokiem (15-6), a na stronę rywala posłali dziewięć punktowych zagrywek. W ataku grali na 44 proc. skuteczności (przy 46 proc. Resovii), najwyższą miał Lisinac (62 proc. przy 13 atakach). Dobre zawody zagrał Bartosz Bednorz, który skończył 11 z 19 ataków i czterokrotnie zatrzymał rywala na siatce.

Kolejny mecz ligowy PGE Skra ma w planach już w najbliższy piątek. Tego dnia w "Energii" zagra z Indykpolem AZS Olsztyn, który w miniony weekend przegrał z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 0:3.

Asseco Resovia Rzeszów - PGE Skra Bełchatów 2:3 (23:25, 25:15, 26:24, 24:26, 10:15)

PGE Skra: Lisinac, Bednorz, Wlazły, Janusz, Kłos, Ebadipour, Piechocki (libero) Robert Milczarek (libero), Czarnowski, Penczew, Nedelijkovic, Romać

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 681253 odwiedzin