Juniorzy młodsi BKL biją życiówki przed halowymi mistrzostwami Polski

2018-02-03 22:59:17

Juniorzy młodsi BKL biją życiówki przed halowymi mistrzostwami Polski

Zima w pełni, ale kadra Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego nie próżnuje. Już za tydzień Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20, w których BKL zamierza wystawić silną reprezentację. Do głównego startu sezonu halowego bełchatowianie przygotowywali się w Łodzi i Toruniu.

Dla większości kadry juniorów młodszych styczniowe starty w hali to pierwsze zawody w wieku juniora młodszego. Po zakończeniu okraszonego pięcioma medalami mistrzostw Polski okresu młodzików "szybkościowcy" znów notują udane starty.

Sezon halowy bełchatowianie rozpoczęli zawodami na obiekcie łódzkiego RKS. Najlepszy sprinter wśród młodzików w historii polskiej lekkiej atletyki (rekordy Polski na 100 i 300 m), Filip Chrosta nie spoczywa na laurach. W pierwszych łódzkich zawodach ustanowił swój nowy rekord życiowy w hali na 60 m, wynikiem 7,09 sek. Tydzień później z tego wyniku urwał kolejne dwie setne sekundy (7,07), co jest drugim wynikiem na listach w Polsce wśród juniorów młodszych. Do starszej kategorii wiekowej Filip wchodzi więc z przytupem.

Bardzo dobrze rok rozpoczęła także Julia Grzelewska, która złamała barierę 11 metrów w trójskoku, uzyskując 11,02 m. To czwarty wynika na listach krajowych wśród juniorek młodszych. W tej samej konkurencji zadebiutował Adam Patrzyk. Uzyskał wartościowy wynik 12,77 m.

Debiut, tyle, że na 60 m przez płotki ma też za sobą Oskar Łucki. Dwukrotnie - w eliminacjach i finale - uzyskiwał czas 8,69 s.

Dwa dobre starty w Łodzi ma też za sobą Martyna Karbowniczak, która tydzień po tygodniu biła swoje życiówki na 60 m. Najpierw było to 8,40 sek., by po tygodniu przebiec ten dystans w 8,34.

W miniony weekend juniorzy młodsi BKL startowali w Toruniu, czyli w tej samej arenie, w której od 9 do 11 lutego zostaną rozegrane Halowe Mistrzostwa Polski juniorów i juniorów młodszych. Filip Chrosta tym razem biegał na 200 m. Uzyskał 22,38 s., co jest drugim rezultatem w kraju.

Ciągły progres notuje też Martyna Karbowniczak, która w trzecich kolejnych zawodach pobiła życiówkę na 60 m. W ciągu trzech tygodni poprawiła się o 7 setnych sekundy. Jej obecny rekord życiowy to 8,33.

Trójskoczek Adam Patrzyk pobiegł tym razem na 60 m, uzyskując wartościowe 7,49 s. Na tym samym dystansie, tyle, że przez płotki 8,67 uzyskuje Oskar Łucki, co jest jego rekordem życiowym. Julia Grzelewska zajęła drugie miejsce wśród juniorek młodszych w trójskoku wynikiem 10,95m.

Niestety w zawodach nie może uczestniczyć czołowy junior w kraju Szymon Woźniak, który doznał skręcenia stawu skokowego na obozie reprezentacji Polski. Jak mówi Łukasz Mantyk, trener kadry narodowej juniorów i ekipy BKL - teraz pozostała walka z czasem, aby wystartował na mistrzostwach Polski i do tego osiągnął na nich najlepszą formę sportową.

Jutro ekipa BKL startuje w Spale. Ogólnopolski mityng będzie ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami Polski.


Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 681227 odwiedzin