PGE GKS gotowy na odejście trzech zawodników

2018-01-30 18:47:03

PGE GKS gotowy na odejście trzech zawodników

Przemysław Wróbel, były golkiper Wigier Suwałki, rozpoczął we wtorek testy w PGE GKS Bełchatów. Za to trzech piłkarzy I drużyny "Brunatnych" ma wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów. - Zawodnicy byli o tym poinformowani jeszcze przed rozpoczęciem okresu przygotowawczego - deklaruje dyrektor sportowy klubu, Marcin Węglewski.

Adrian Klepczyński, Emile Thiakane i Michał Ciarkowski - to trzej gracze PGE GKS, którzy otrzymali od klubu "zielone światło" by związać się z nowym klubem. Tę wiedzę piłkarze mieli już od początku cyklu przygotowawczego, co miało im zostać przekazane w prywatnej rozmowie m.in. z trenerem Mariuszem Pawlakiem. - Do czasu ewentualnego znalezienia nowych klubów, wspomniani piłkarze biorą udział w treningach - precyzuje klub w specjalnym komunikacie.

- Jesteśmy w takim miejscu, że szukamy innych rozwiązań na te pozycje, zawodników posiadających pewne atuty, a co za tym idzie, dania im możliwości zaprezentowania się w nadchodzącej rundzie - tłumaczy dyrektor Węglewski i potwierdza, że priorytetem transferowym w przerwie zimowej są trzy pozycje - bramkarz, środkowy i lewy obrońca. Po nieudanych testach Mateusza Michalskiego (bramkarz Górnika Zabrze doznał urazu), na Sportową przyjechał Przemysław Wróbel. Rosły bramkarz na początku roku rozwiązał za porozumieniem stron swój kontrakt z Wigrami Suwałki.

- Chcemy sprawić aby nasi bramkarze w dalszym ciągu podnosili swoje kwalifikacje, a wewnętrzna rywalizacja na tej pozycji zapewne im w tym pomoże. Linia obrony, jej wzmocnienie, jest naszym priorytetem, który chcemy zrealizować w tym okienku transferowym. Szukamy piłkarzy, którzy wniosą tu pewną jakość, ale zdajemy sobie sprawę z tego, jak trudne jest to zadanie. Zwłaszcza, że zimowy okres transferowy często nie sprzyja takim roszadom. My już odbyliśmy kilka rozmów, ale piłkarze, z który podjęliśmy dialog są albo związani kontraktami, albo rozmijamy się w kwestiach finansowych. W dalszym ciągu jednak trzymamy rękę na pulsie i sondujemy rynek - wyjaśnia dyrektor sportowy PGE GKS.

Bełchatowianie w dalszym ciągu szukają okazji w niższych klasach rozgrywkowych. - Zawodnicy z niższych lig mają potencjał, mają coś do zaoferowania, co mieliśmy możliwość zobaczenia na przykładzie sparingu ze Skrą Częstochowa. Możliwość sięgnięcia po takiego gracza często nie niesie ze sobą dużego ryzyka finansowego, bo koszta są niewielkie, a możemy w zamian otrzymać dobrego piłkarza - mówi Marcin Węglewski i dodaje, że nie można wykluczyć obecności graczy testowanych na sobotnim sparingu z ŁKS Łódź.

Zagrają w nich również dwaj zawodnicy, którzy jako jedyni w trwającej przerwie zimowej związali się nowymi umowami z PGE GKS. Wypożyczeni z Bruk-Bet Termalika Nieciecza Szczepan Kogut i Krystian Peda. - Ja tych zawodników doskonale znam, wiem jakie mają możliwości, czy mogą wkomponować. się w ten zespół. Szczepan to chłopak, który na boisku zostawi zdrowie, a przy Sportowej cenią takich zawodników. Krystian to młodzieżowiec, który potrafi zaskoczyć czymś niekonwencjonalnym. Uważam, że ich obecność w GKS nikomu nie zaszkodzi, a wzmocni naszą drużynę - kończy Węglewski.

Artykuł dodał: Kamil Haładaj

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 681228 odwiedzin