Sparingowa porażka GKS. III-ligowiec rozstrzelał "Brunatnych"

2018-01-24 19:47:50

Sparingowa porażka GKS. III-ligowiec rozstrzelał "Brunatnych"

W środowy wieczór na boisku ze sztuczną nawierzchnią Miejskiego Centrum Sportu zawodnicy PGE GKS Bełchatów przegrali mecz towarzyski z liderem III ligi grupy III Skrą Częstochowa 2:4 (1:3). Bramki dla bełchatowian zdobywali wychowankowie klubu: Bartłomiej Bartosiak oraz Dawid Flaszka.

- Na pewno ten cięższy okres daje swoje znaki w postaci przemęczenia. Nie jesteśmy na takiej świeżości, aby wyjść na boisko i biegać przez całe 90 minut. Chodzi przede wszystkim o to, aby ten okres przygotowawczy odpowiednio przepracować tą kolejną jednostkę. Szkoda, że taki wynik, ale to nie on jest w tym wszystkim najważniejszy - mówił po zakończonym meczu zdobywca drugiej bramki Dawid Flaszka.

W obu połowach trener Mariusz Pawlak rotował nieco składem, a najdłużej czasu na boisku spędzili m.in.: Filip Kendzia, Kamil Szubertowski czy Marcin Garuch, którzy rozegrali pełne 90 minut. Pierwszy gol dla GKS-u padł już w 5. minucie meczu kiedy to Bartłomiej Bartosiak wykorzystał błąd w defensywie gości i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza Skry. Później częstochowianie odpowiedzieli trzema trafieniami. Najpierw po rozegraniu rzutu rożnego do siatki GKS-u trafił Damian Nowak. Bramkę na 2:1 zdobył Adrian Musiał, który wykończył ładny kontratak gości. Trzeciego gola dla gości zdobył Mariusz Holik strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i do przerwy mieliśmy 3:1 dla Skry.

 

W drugiej części spotkania na boisku doszło do wielu zmian i pierwsi bramkę zdobyli "Brunatni". W 55. minucie dobre dośrodkowanie Kamila Szubertowskiego wykorzystał Dawid Flaszka, który dołożył głowę i mieliśmy trafienie kontaktowe. Niestety biało-zielono-czarni nie zdołali pójść za ciosem i kilka minut później gospodarze nadziali się na kontratak Skry. Daniel Rumin otrzymał świetne podanie i ruszył lewą flanką po czym z bardzo ostrego kąta zdobył gola mimo nacisku ze strony Adriana Klepczyńskiego.

- Dla nas jest to ciężkie, że nie możemy pokazywać się w tych spotkaniach już z jak najlepszej strony, bo przemęczenie nam na to zwyczajnie nie pozwala. Udało mi się zdobyć bramkę kontaktową głową, ale szkoda, że potem my straciliśmy gola i już tej dwubramkowej straty nie udało się odrobić - mówi Flaszka. - W sobotę gramy dwa mecze sparingowe o godz. 11 z Mszczonowianką Mszczonów oraz o godz. 13 z Wisłą Sandomierz. Dla nas ten okres jest bardzo ciężko, bo duża ilość treningów przeplatana jest kolejnymi meczami kontrolnymi co daje się we znaki. Trener jak narazie nie mówił jak będzie wyglądać sobotni dzień, ale na pewno będzie on chciał, aby każdy rozegrał pełne 90 minut. Miejmy nadzieję, że ciężka praca przyniesie efekty - kończy 21-latek.

PGE GKS Bełchatów - Skra Częstochowa 2:4 (1:3)

1:0 - 5’ Bartłomiej Bartosiak
2:3 - 55’ Dawid Flaszka

Skład PGE GKS Bełchatów:

I połowa:
Arkadiusz Moczadło – Szczepan Kogut, Filip Kendzia, Adrian Klepczyński, Kamil Szubertowski – Patryk Rachwał (C), Marcin Garuch – Krystian Peda, Łukasz Pietroń, Emile Thiakane – Bartłomiej Bartosiak

II połowa:
Oskar Piernicki – Michał Lewandowski, Filip Kendzia, Adrian Klepczyński (75’ Szczepan Kogut), Kamil Szubertowski – Marcin Garuch (C), Marcin Ryszka – Robert Chwastek, Dawid Flaszka, Michał Ciarkowski – Piotr Giel

fot. Adrian Mielczarski / GKS Bełchatów

Artykuł dodał: Adam Kieruzel

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 681245 odwiedzin