Dwie porażki MUKS. Z Widzewem zwycięstwo było blisko

2018-01-23 15:10:22

Dwoma porażkami zakończyły się weekendowe spotkania drużyn MUKS Bełchatów. W kategorii U-13 młode koszykarki nieznazcznie uległy Widzewowi Łódź, zaś w kategorii starszej podopieczne Tomasza Wojciechowskiego musiały uznać wyższość MKS Ósemki Skierniewice.

Trwająca runda finałowa ligi U-16 póki co nie jest szczęśliwa dla młodych bełchatowianek, które po porażce z Widzewem Łódź (53:108) szukały swojej szansy w starciu z Ósemką. Ten rywal miał być w zasięgu MUKS-u i tak było, ale zaledwie do połowy meczu. Po dwóch kwartach rywalki prowadziły zaledwie jednym punktem (35:34), a dodatkowo ich drużyna liczyła tylko siedem zawodniczek. Trzecia kwarta to skuteczniejsza gra Ósemki, która wygrała ją aż 25:8. Tak wysoka przewaga pozwoliła na spokojniejszą grę na finiszu, gdzie gospodynie nie znalazły sposobu na swoje rówieśniczki.

Grę MUKS-u trzymała autorka 20 punktów Magdalena Ressel, pomagały jej Wiktoria Warnecka (13 pkt.) i Tatiana Nowicka (12 pkt.), ale to było za mało na lepsze tego dnia skierniewiczanki. W tabeli MUKS, Ósemka i UKS Basket Aleksandrów Łódzki mają po 7 punktów, ale to nasza drużyna w "małej tabeli" zajmuje ostatnią lokatę. W połowie lutego zespół Tomasza Wojciechowskiego zagra z silnym KKS Kutno.

Z kolei w lidze U-13 MUKS przegrał z Widzewem Łódź 44:47, choć po dwóch odsłonach spotkania miał przewagę ośmiu punktów (22:14). Przesądziła o tym głównie druga kwarta wygrana 14:6. Druga część gry to lepsza postawa łodzianek, które przed ostatnią kwartą miały jeszcze pięć "oczek" od odrobienia. Udało im się zniwelować stratę po serii 2:8, by za moment już mieć trzy punkty zapasu (42:45, 44:47). W tabeli po rozegraniu ośmiu gier MUKS zajmuje czwartą lokatę z 13 pkt., co daje zaledwie punkt straty do Widzewa, dwa do drugiej Ósemki i aż pięć do lidera z Kutna.