Aktywny styczeń rugbistów

2018-01-23 10:04:39

Aktywny styczeń rugbistów

Przedstawiciele Rugby Club Bełchatów bardzo aktywnie spędzają czas zimowy. W ostatnich dniach trenerzy RCB przeprowadzili pokazowe zajęcia w Kleszczowie i Bełchatowie. Sami też prowadzą nabór dla dziewcząt i chłopców z roczników 2005/2006/2007 oraz młodszych do drużyn młodzieżowych.

W Kleszczowie miały miejsce zajęcia z Rugby Tag, a uczestniczyło w nich ponad 130 uczniów z czterech klas. - Już niebawem planujemy przeprowadzić w tych klasach kolejne treningi z nadzieją, że uczniowie spotkają się z nami w tym roku na turniejach Bełchatowskiej Ligi Rugby Tag - przekonują trenerzy RCB.

W Bełchatowie rugbiści trenowali z uczniami szkoły TEB Edukacja. - W zajęciach uczestniczyło 15 chłopców z klasy pierwszej o profilu informatycznym pod opieką pana Tomasza Makowskiego. Większość uczniów miała już zajęcia z rugby tag w gimnazjum, co w połączeniu z olbrzymim zaangażowaniem uczestników spowodowało wysoki poziom zajęć oraz nasz podziw. Lekcje zostały podzielone na bloki tematyczne, wśród których były przydatne ćwiczenia, ale i gra - wyjaśnia Marek Stojek.

Z kolei w sezonie 2018/2019 trenerzy Rugby Club Bełchatów będą przygotowywać grupy młodzieżowe w kategoriach mini-żak/żak/młodzik do debiutu w rozgrywkach dzieci i młodzieży Polskiego Związku Rugby. - Rugby to wspaniała zabawa, sportowa rywalizacja, praca zespołowa, szacunek do rywala, dyscyplina, jedność, satysfakcja, wychowanie i rozwój - tłumaczą członkowie RCB. Treningi odbywają się w każdy wtorek o godz. 18:30 na sali gimnastycznej w ZSP nr 4 w Bełchatowie. Zajęcia są bezpłatne, jedyne co trzeba wziąć ze sobą to strój sportowy i wodę do picia.

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 681266 odwiedzin