Ligi tenisa stołowego na półmetku. Mamy lidera w jednej z nich!

2018-01-17 11:48:39

Ligi tenisa stołowego na półmetku. Mamy lidera w jednej z nich!

Półmetek osiągnęli nasi przedstawiciele w ligach tenisa stołowego. W podsumowaniu rundy najlepiej prezentuje się lider 3 ligi MLUKS 5 Bełchatów, lecz warto pochwalić dobrą postawę naszej najlepszej regionalnej ekipy, drugoligowego Stomilu Bełchatów.

Nasz najlepszy reprezentant, występujący w 2 lidze mężczyzn, LKS Stomil Bełchatów po jedenastu kolejkach zajmuje piątą lokatę z 13 punktami. Bełchatowianie mają bilans 5-3-3 (zwycięstwa, remisy, porażki) i o dwa "oczka" wyprzedzają będący w dolnej części stabeli KS Energetyk Łódź. Stomil m.in. zremisował z wiceliderem Startem Przygłów, ale uległ łodzianom 4:6. Najwięcej punktów w rundzie zdobył Michał Gieraga (45 pkt.), nieco mniej Mateusz Książczyk (42 pkt.). Do gry Stomil wróci dopiero w marcu.

W 2 lidze kobiet tabelę z zaledwie jednym zwycięstwem zamyka ULKS Kusy Łobudzice, który odnotował jednak swój triumf dzięki walkowerowi (drużyna rywala niezgodnie z rankingiem ustawiła zawodniczki). Pięcioosobowa drużyna do gry wraca w połowie lutego, a najskuteczniejszą tenisistką Łobudzic jest Zuzanna Martyniak (8 pkt.). Klasę niżej nieco lepiej prezentuje się LKS Omega Kleszczów, która w czterech kolejkach zdołała pokonać jedynie ULKS II Moszczenica. Grę zespołu prowadzi Aleksandra Sima, która zdobyła 10 z 14 punktów.

3 liga mężczyzn to doskonała postawa MLUKS 5 Bełchatów. Zespół rozgrywający swe spotkania w Dobrzelowie jest liderem rozgrywek, a w jedenastu kolejkach zaledwie raz znalazł swego pogromcę. Dwukrotnie remisował, w tym m.in. 5:5 z łódzkim wiceliderem. Swój sukces "Piątka" zawdzięcza głównie dwójce graczy, którzy zdobyli ponad 50 punktów. Jest to Tomasz Piotrowski i Krzysztof Orpel. Pierwsze spotkanie II rundy zaplanownao na 27 stycznia br.

Męska 4 liga to trzech naszych przedstawicieli, z których najlepiej prezentuje się GLKS Szczerców. Gminny klub zajmuje szóste miejsce, lecz taką samą liczbę punktów (11) ma LKS Stomil II Bełchatów. W meczu bezpośrednim szczercowianie byli lepsi wygrywając 6:4. Słabą rundę ma za sobą męski ULKS Kusy Łobudzice, który zdołał wygrać tylko raz. Najniższa klasa rozgrywkowa (5 liga) to obecnie dominacja LKS Omegi Kleszczów, która na siedem gier wygrała sześć. Jeden sukces odnotowała szczercowska "dwójka".

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 706763 odwiedzin