Natalia Krześlak została Mistrzynią Polski Juniorek Młodszych w kolarstwie przełajowym

2018-01-15 14:16:58

W niedzielę 14 stycznia odbyły się Przełajowe Mistrzostwa Polski w Koziegłowach. W tej rywalizacji złoty medal zdobyła 15-letnia Natalia Krześlak z LSKK Bełchatów, która na trasie zostawiła sporo sił i zdrowia.

To kolejny sukces Natalii, która w klubie z Bełchatowa jeździe od września 2017 roku. Pochodząca z Opoczna zawodniczka zarówno koniec ubiegłego roku jak i początek roku 2018 może zaliczyć do bardzo udanych. Jak cały ten wyścig wyglądał z perspektywy Natalii? - Mróz spowodował, że błoto będące wcześniej na trasie zamarzło. Przez warunki pogodowe runda była szybka i techniczna. Sędziowie ustawili mnie na starcie w ostatniej linii z powodu kilkusekundowego spóźnienia podczas wyczytywanej listy startowej. Ruszyłyśmy na rundę. Szybko przebiłam się do przodu i jechałam na drugiej pozycji. W połowie rundy pojechałam za dziewczyną zyskując kilka cennych sekund. Na kolejnych okrążeniach moja przewaga cały czas wzrastała. Uszczęśliwiona wjechałam na metę z dużą przewagą zostając Przełajową Mistrzynią Polski Juniorek Młodszych 2018. W mojej przygodzie z kolarstwem jest to bez wątpienia największy sukces, który udało mi się dotychczas osiągnąć - mówi uradowana Natalia Krześlak.

Obok zawodniczki LSKK Bełchatów na drugim miejscu uplasowała się Wioleta Furtak z Mayday Lublin, a brązowy medal zdobyła Ewa miłek z MGLKS Błękitni Koziegłowy.

Najlepsza "10" w rywalizacji juniorek młodszych:

1. Natalia Krześlak (LSKK Lityński Bełchatów)
2. Wioleta Furtak (Mayday Lublin)
3. Ewa Miłek (MGLKS Błękitni Koziegłowy)
4. Karolina Stachyra (Mayday Lublin)
5. Julia Zięba (LKK LUKS Sławno)
6. Zuzanna Flis (KLKS Azalia Brzóza Królewska)
7. Weronika Paziewicz (LKS POM Spartherm)
8. Sandra Skrobarczyk (MGLKS Błękitni Koziegłowy)
9. Aleksandra Ziaja (TS Wilga Golkowice)
10. Sandra Jędrzejak (Victoria Jarocin)

Stanąć na najwyższym stopniu podium w takich zawodach to niesamowite uczucie, a jednocześnie ogromna nagroda, wyróżnienie i prestiż. Jest tyle słów, którymi można opisać to zwycięstwo, że mogłabym tutaj mówić i mówić. Czuję, że jednak do końca to do mnie jeszcze nie doszło, ale oczywiście była chwila wzruszenia i niekontrolowanej radośći - podkreśla 15-letnia mistrzyni.

Wreszczie sprawdziłam i pokazałam na co mnie stać. Jednocześnie potwierdziło się to, że droga, która idę jest właściwa. W najbliższym czasie czeka mnie jednak krótki odpoczynek, bo nie ukrywam, że w ten wyścig włożyłam sporo energii, ale już niebawem zaczynam przygotowania do sezonu szosowego - kończy zawodniczka LSKK Bełchatów.

Z teamu LSKK Bełchatów w tych zawodach brał także Łukasz Nowicki, który w rywalizacji juniorów młodszych uplasował się na 18. miejscu. Wspólnie z elitą kobiet startowały też orliczki LSKK. Siódme miejsce zajęła Patrycja Hałubińska (12. miejsce w kategorii open elita/orliczka), a dziesiąta była Karolina Stępień (15. miejsce open elita/orliczka).

Pełne wyniki końcowe wyścigów można zobaczyć TUTAJ.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 314201 odwiedzin