Nikola wygrywa WTK

2018-01-11 11:56:49

Nikola wygrywa WTK

Nikola Niepsuj, zawodniczka BTS "AS" Bełchatów, wygrała Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny do lat 12 organizowany przez MMKT Łęczyca rozgrywany na kortach pabianickiej hali tenisowej. Do turnieju przystąpiło 13 zawodniczek, które grały systemem pucharowym.

W pierwszej rundzie młoda bełchatowianka pewnie pokonała Ninę Jastrząbek (NOVA Gdynia) 6/3 6/3. W następnym meczu zmierzyła się z Mają Wróbel (Tenis Pro Piaseczno). - Tutaj po wygranym pierwszym secie 7/5 nastąpił spadek koncentracji i Nikola uległa 2/6. O zwycięstwie zadecydował super tie-break wygrany pewnie 10/3 - cieszy się Piotr Radziejewski, trener tenisistki.

W półfinale na zawodniczkę czekała Maja Kowalik (WTS Orzeł Warszawa), którą pokonała 6/1 6/4. W meczu finałowym naszą tenisistkę czekała trudna walka z Nelą Matusik (WTS Węgrów). - Po bardzo zaciętym meczu (4/6 6/4 10/8) ostatecznie to Nikola mogła cieszyć się z trzeciego już zwycięstwa w kat. do lat 12. Nasza zawodniczka startowała też w grze deblowej, gdzie w parze z Mają Kowalik zajęły 3 trzecie miejsce - dodaje Radziejewski.

Opiekun sekcji tenisowej BTS "AS" podkreśla, że Nikola prezentuję ostatni bardzo wysoką formę, co przełożyło się na awans o ponad 100 miejsc w rankingu Polski do lat 12. Nikola jest obecnie na 63 miejscu i systematycznie pnie się w górę.

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 681229 odwiedzin