Juniorzy Skry nadal liderami

2018-01-09 15:10:00

Rezerwy PGE Skry Bełchatów nie sprostały lidrowi lokalnej grupy II ligi, przegrywając z Czarnymi Rząśnia 0:3. Spotkanie to obserwowała liczna grupa kibiców, która nie mogła narzekać na poziom spotkania. Po aktywnym weekendzie humory dopisują m.in. kadetom i kadetkom EKS Skry oraz młodzikom UKS Korony Bełchatów.

Drugoligowy mecz lokalnych drużyn w "Energii" mógł podobać się kibicom, ponieważ oba zespoły przystąpiły do niego mocno zmobilizowane, co miało odzwierciedlenie w przebiegu partii otwarcia spotkania. Goście z Rząśni dopiero na finiszu przejęli prowadzenie, a bój "punkt za punkt" zakończyli swoim zwycięstwem 27:25. W dwóch kolejnych setach gospodarze budowali przewagę punktową, którą jednak za każdym razem tracili, a ponadto gra posypała się po urazie pierwszego rozgrywającego Wiktora Nowaka.

W juniorach sukces obu drużyn EKS Skry, które wygrały swoje domowe spotkania bez straty seta. Radość także w obozie "energetycznych" kadetów, którzy wygrali w Tomaszowie Maz. - W każdym aspekcie prezentowaliśmy się bardzo dobrze, czy to zagrywka czy przyjęcie. Był to ostatni sprawdzian przed meczem z Bzurą, który rozegramy 27 stycznia w Ozorkowie. Właśnie to spotkanie zadecyduje kto będzie gospodarzem turnieju o mistrzostwo województwa łódzkiego - informuje opiekun grupy, Michał Mękarski.

Kadetki EKS Skry były najlepsze na turnieju gr. 4 w Łasku, gdzie pokonały gospodynie 2:1 oraz Juvenię Rawa Maz. 2:1. Dało im to awans do grupy 3, a w grupie najsilniejszych drużyn młodzików utrzymała się UKS Korona Bełchatów. Zespół wyjątkowo prowadzony przez Marka Kwiecińskiego, będący gospodarzem turnieju, zajął trzecią lokatę. "Koroniarze" pokonali Bzurę Ozorków 2:1, urwali seta w meczu z Wifamą Łódź i ulegli wyraźnie Lechii Tomaszów Maz. Do gr. 1 wróci za to EKS Skra, która pewnie wygrała zmagania w gr. 2.

II liga mężczyzn, gr. 3 (11. kolejka):
* PGE Skra II Bełchatów - Czarni Wirex Rząśnia 0:3 (25:27, 19:25, 20:25)

(6. PGE Skra II Bełchatów 19 [6-6] 22:21 (kolejno: miejsce w tabeli, drużyna, punkty, bilans setów))