Jest dwóch kolejnych testowanych. Wśród nich lewy obrońca z ligi niemieckiej

2018-01-08 13:20:35

Jest dwóch kolejnych testowanych. Wśród nich lewy obrońca z ligi niemieckiej

"Brunatni" pierwsze zajęcia po przerwie świątecznej rozpoczną w poniedziałek 8 stycznia o godz. 16 w Hali Widowiskowo-Sportowej KWB przy ulicy 1 Maja. Na treningu pojawi się dwóch kolejnych testowanych zawodników.

Pierwszym testowanym graczem jest 28-letni lewy obrońca Karol Tomczyk. Urodzony w Częstochowie zawodnik mierzy 187 cm wzrostu i waży 72 kg. Swoją przygodę z piłką Tomczyk rozpoczynał w juniorach Rakowa Częstochowa, następnie grał w kilku mniej znanych klubach. W 2010 roku trafił do Polonii Bytom z której po 1,5 roku odszedł do Skry Częstochowa. Tam spędził także 1,5 roku, po czym w sezonie 13/14 jesienią grał w Widzewie, ale na wiosnę Tomczyk postanowił wrócić do Skry, gdzie zadomowił się na 3 lata. Wiosnę poprzedniego sezonu, a także minioną jesień rosły lewy obrońca spędził w Niemczech w drużynie VfL 05 Hohenstein-Ernstthal. Zespół ten występuje na szóstym poziomie rozgrywkowym w saksońskiej Landeslidze. Wiosną w jedenastu spotkaniach ligowych, Tomczyk zdobył trzy gole, a z kolei jesienią 28-latek rozegrał pięć spotkań w lidze, gdzie zdobył jednego gola oraz wystąpił w dwóch meczach pucharowych.

Drugim z testowanych piłkarzy jest 24-letni Hubert Tylec. Skrzydłowy urodzony w Dąbrowie Górniczej mierzy 176 cm wzrostu i waży 64 kg. Swoją przygodę z piłką Tylec zaczął w juniorskich drużynach, w swojej rodzimej miejscowości, a w roku 2007 trafił on do Zagłębia Sosnowiec. Tam przez cztery lata występował w drużynie juniorów, a kolejne 4,5 roku spędził w pierwszym zespole. Wiosną sezonu 15/16 Tylec grał w Legionovii Legionowo, gdzie w 13 meczach II ligi zdobył jedną bramkę. Jesienią 2016 roku skrzydłowy ten w 17 meczach III ligi w barwach Skry Częstochowa zanotował cztery trafienia. Wiosnę 2017 roku Tylec spędził z kolei w III-ligowym KSZO Ostrowcu Świętokrzyskim. Tam w 14 spotkaniach zawodnik ten zdobył cztery bramki. Co ciekawe, mimo młodego wieku Hubert Tylec ma na koncie kilka spotkań w I lidze oraz blisko 100 spotkań na II-ligowym szczeblu. Ostatnie pół roku boczny pomocnik spędził w IV-ligowej Polonii Bytom, gdzie zdobył cztery gole, a przed sezonem 17/18 zawodnik ten testowany był m.in. przez chorzowski Ruch.

Warto pamiętać, że oprócz dwóch wyżej opisanych zawodników, testowani będą także dwaj inni gracze o czym informowaliśmy TUTAJ. Na Sportową 3 z półrocznego wypożyczenie wraca wychowanek GKS-u Damian Michalski o czym pisaliśmy TUTAJ.

Artykuł dodał: Adam Kieruzel

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 681268 odwiedzin