Plan sparingów rezerw "Brunatnych"

2018-01-06 16:18:08

Plan sparingów rezerw "Brunatnych"

W poniedziałek 8 stycznia zimowe przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2017/2018 rozpocznie nie tylko pierwsza drużyna PGE GKS-u Bełchatów, ale także rezerwy "Brunatnych". Cały ten okres bełchatowianie przepracują pod okiem nowego już trenera Piotra Bajdziaka, który ma przed sobą jasno postawiony cel. Utrzymanie drużyny w IV lidze.

- Dostaliśmy miesiąc wolnego, ale to nie był okres bezczynny. Otrzymaliśmy indywidualne rozpiski z planem treningowym, aby okres świąt nie spowodował przestoju. Po takiej przerwie od treningów każdy jest głodny gry i walki. Z pewnością każdy będzie mocno zmotywowany aby jak najlepiej przygotować się do rundy wiosennej, bo nie ma co ukrywać., że jesień zagraliśmy fatalnie. Jestem przekonany, że wejście nowego trenera spowoduje nowe spojrzenie na drużynę i zawodników, a co za tym idzie każdy ma tzw. "czystą kartę". Teraz tylko od nas zależy, kto jak się zaprezentuje - mówi pomocnik PGE GKS II Bełchatów, Kamil Pędziwiatr.

Pierwsze zajęcia odbędą się w poniedziałek 8 stycznia o godz. 16 na macie w trybunie północnej GIEKSA Areny, we wtorek o godz. 16:30 odbędą się testy w hali widowiskowo-sportowej przy ul. 1 Maja, na środę i czwartek planowane są popołudniowe zajęcia na boisku, a pierwszy tydzień zajęć zakończy się w piątek kolejnymi testami w hali KWB.

- Jesteśmy bardzo młodym zespołem, który przeżył pewien wstrząs. Nagle większość młodych musiała wejść z marszu na IV-ligowy poziom, gdzie każdy wie jak ciężko się gra i większość potrzebuje czasu, aby nauczyć się tej ligi. W kilku meczach pokazaliśmy, że potrafimy grać w piłkę. W drużynie panuje dobra atmosfera, a ja zapewniam wszystkich kibiców GKS, że na wiosnę będzie tylko lepiej i życie z szatni przeniesiemy także na boisko co spowoduje utrzymanie w IV lidze. W zespole jest potencjał i zaangażowanie, a większość z nas chce także jak najlepiej zaprezentować się przed nowym dyrektorem ds. sportowych, który z pewnością bacznie nas obserwuje - zaznacza Kamil Pędziwiatr.

Harmonogram zimowych sparingów rezerw GKS-u:

  • PGE GKS II Bełchatów - Włókniarz Zelów (20 stycznia, godz. 16:00)
  • Omega Kleszczów - PGE GKS II Bełchatów (27 stycznia, godz. 12:00)
  • PGE GKS II Bełchatów - RKS Radomsko (31 stycznia, godz. 19:00)
  • PGE GKS II Bełchatów - Zawisza Rzgów (3 luty, godz. 12:00)
  • PGE GKS II Bełchatów - Astoria Szczerców (7 luty, godz. 19:00)
  • PGE GKS II Bełchatów – Orzeł Kiedrzyn (10 luty, godz. 14:00)
  • PGE GKS II Bełchatów – Orkan Buczek (17 luty, godz. 14:00)
  • PGE GKS II Bełchatów – Warta Działoszyn (24 luty, godz. 12:00)
  • PGE GKS II Bełchatów – Pilica Przedbórz (3 marca, godz. 12:00)

- Jeżeli chodzi o naszych sparingpartnetrów to są to w większości drużyny z naszej ligi. Będą także ciekawe mecze z Astorią i rywalem zza miedzy - RKS-em Radomsko, gdzie gra kilku byłych zawodników GKS-u, a więc to spotkanie będzie szczególne mimo, że to tylko sparing. Te dwa zespoły biją się ze sobą o awans do IV ligi, gdzie aktualnie występujemy, a więc każda z tych gier kontrolnych z pewnością pozwoli nabrać cennego doświadczenia i większej pewności siebie przed wiosennymi potyczkami - kończy Pędziwiatr.

Większość spotkań towarzyskich "Brunatni" rozegrają na własnym terenie. Jedynie mecz z Omegą Kleszczów planuje się rozegrać na wyjeździe. Dokładnie miejsca rozgrywania spotkań będą na bieżąco podawane przez klub.

fot. Piotr Tokarczyk / Facebook

Artykuł dodał: Adam Kieruzel

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 681256 odwiedzin