Przełamanie Skry w Gdańsku

2018-01-05 21:29:17

W spotkaniu 16. kolejki rozgrywek PlusLigi siatkarze PGE Skry Bełchatów zwyciężyli w Gdańsku z Treflem 3:1 (26:28, 27:25, 25:21, 26:24). Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany atakujący kapitan żółto-czarnych Mariusz Wlazły.

Pierwszy set zapowiadał już bardzo ciekawe widowisko w Gdańsku. Od początku toczyła się wyrównana walka z lekką przewagą gospodarzy. Dopiero w połowie seta do głosu doszli bełchatowianie, ale gdańszczanie powalczyli i doprowadzili do remisu. Od stanu 19:19 lepsi byli już tylko gospodarze, którzy ciągle mieli przewagę jednego lub dwóch punktów. Ostatecznie w końcówce nerwy na wodzy utrzymali siatkarze Trefla i to oni wygrali 28:26.

Druga partia od początku do połowy seta była pod kontrolą przyjezdnych. Dopiero przy wyniku 16:13 dla Skry coś w grze bełchatowian się zatrzymało i po chwili mieliśmy 21:20 dla gospodarzy. W końcowej fazie drugiej partii mogło wydarzyć się wszystko, ale tym razem podopieczni Roberto Piazzy wykazali się większym doświadczeniem i wygrali na przewagi 27:25.

Trzeci set można podzielić na pół. Pierwsza faza partii należała do Skry, a druga część seta zdecydowanie do ekipy Trefla. Kiedy wydawało się, że gdańszczanie wyjdą na prowadzenie wszystko uległo zmianie i ze stanu 20:19 dla gospodarzy zrobiło się 22:20 dla gości z Bełchatowa. Końcowe akcje lepiej rozegrali bełchatowianie i to oni wygrali 26:24.

Początek czwartej partii lepiej grali gospodarze, ale z czasem, z akcji na akcję rozkręcali się bełchatowianie, którzy ciągle mieli przewagę dwóch lub trzech oczek. Dopiero przy stanie 22:22 prowadzenie na swoją szalę przechylili gospodarze, ale po serii dwóch punktów to Skra miała piłkę meczową. Lotos obronił tego setbola, ale bełchatowianie nie chcieli czekać dłużej na zwycięstwo i po dwóch oczkach z rzędu wygrali 26:24, a w całym starciu 3:1.

Na ten moment PGE Skra Bechatów zajmuje w tabeli drugie miejsce mając na koncie po 16. kolejkach 39 punktów. Na ten moment bełchatowianie wygrali 13 spotkań, a 3 mecze ligowe przegrali. Jeżeli chodzi o sety, Skra wygrała ich 43, a przegrała 13. Do liderującej ZAKSY, która ma na koncie rozegrany jeden mecz mniej, bełchatowianie tracą cztery pinkty. Nad trzecim zespołem Onico Warszawa, żółto-czarni mają przewagę ośmiu oczek. Drużyna ze stolicy ma jeszcze natomiast do rozegrania mecz 16. kolejki z Łuczniczką Bydgoszcz.

Jak spisali się siatkarze Skry jeśli chodzi o statystyki? Nieźłe w przyjęciu spisał się Kacper Piechocki (55% z czego 27% perfekcyjnego przyjęcia) oraz Milad Ebadipour (59% z czego 32% perfekcyjnego przyjęcia). Słabiej bronił Bartosz Bednorz (35%/12%). Najlepszy zawodnik meczu Mariusz Wlazły w ataku zdobył dziś 24 punkty, a w polu serwisowym zanotował 2 asy. Jego skuteczność w ofensywie to aż 67%. W klasyfikacji najlepiej atakujących w szeregach Skry drugi był Bartosz Bednorz (14 pkt), a trzeci Irańczyk - Milad Ebaidpour (10 pkt). Skuteczność w ataku całej drużyny wyniosła 55%.

Kolejne swoje spotkanie bełchatowianie rozegrają w środę 10 stycznia o godz. 18 w Bełchatowie. Na własnym terenie żółto-czarni w ramach ćwierćfinału Pucharu Polski podejmować będą Asseco Resovię Rzeszów. Następna potyczka w lidze to będzie dla Skry mecz z beniaminkiem Aluronem Virtu Wartą Zawiercie. To spotkanie bełchatowianie rozegrają na wyjeździe w niedzielę 14 stycznia o godz. 14:45. Oba te mecze pokaże stacja Polsat Sport.

Trefl Gdańsk - PGE Skra Bełchatów 1:3 (28:26, 25:27, 21:25, 24:26)

Trefl: Sanders, Szalpuk, Nowakowski, Schulz, Mika, Grzyb, Olenderek (libero) oraz Kozłowski, Gunter, Jakubiszak, Ferens, Niemiec.

PGE Skra: Łomacz, Bednorz, Lisinac, Wlazły, Ebadipour, Kłos, Piechocki (libero) oraz Janusz, Penchev, Nedeljković, Czarnowki, Romać, Milczarek (libero).

MVP: Mariusz Wlazły (PGE Skra Bełchatów).

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 543911 odwiedzin