Udany koniec roku kolarzy

2018-01-03 11:25:01

Udany koniec roku kolarzy

Przedostatni dzień 2017 roku Ludowy Sportowy Klub Kolarski ,,Bełchatów’’ może zaliczyć do udanych. 30 grudnia ubiegłego roku zawodnicy klubu LSKK Bełchatów wzięli udział w Kolarskim Wyścigu Przełajowym o Puchar Wójta Gminy Włoszakowice i jednocześnie w drugim etapie wyścigu "Cześć i Chwała Zwycięzcom" z okazji 99. Rocznicy Wybuchu Powstania Wielkopolskiego, który jest zaliczany do Orlen Pucharu Polski.

Kolejne udane występy zaliczyła Natalia Krześlak, która w kategorii juniorek zwyciężyła oraz Patrycja Hałubińska, która w kategorii juniorek uplasowała się na 2. miejscu.

- Ten wyścig nie należał on do najtrudniejszych aczkolwiek na bardzo krętej trasie można było stracić mnóstwo cennych sekund. Start ten potraktowałam treningowo. Jak na każdym wyścigu było ciężko, ale im ciężej tym lepiej. Od startu prowadziłam i z każdą rundą moja przewaga wzrastała do momentu ukończenia wyscigu z czego sie bardzo cieszę - zaznacza zwyciężczyni w kategorii juniorek.

To trzeci wyścig z rzędu w którym jednocześnie Natalia i Patrycja stają na podium. W kategorii junior młodszy, Łukasz Nowicki uplasował się na 8. pozycji. Jak informowaliśmy blisko dwa tygodnie temu TUTAJ, zawodnicy LSKK Bełchatów kontynnują dobrą passę i nadal nie schodzą z podium, a to bardzo dobre wieści przed zbliżającymi się, styczniowym Mistrzostwami Polski.

- 2017 rok podsumowuję całkiem dobrze, miałam dużo pecha aczkolwiek na końcówce sezonu szosowego i teraz na przełaju pokazuje wysoki poziom co bardzo mnie cieszy. Ten wyścig był dla mnie osobiście bardzo ciężki więc tym bardziej cieszy wysokie, drugie miejsce - podkreśla z kolei Patrycja Hałubińska.

- Do Mistrzostw Polski w przełaju pozostało już nie dużo czasu, ale mimo to wierzę, że pokażę się z dużo lepszej strony i spróbuję nawiązać walkę o medal Na tej imprezie chcę wywalczyć mój pierwszy w karierze medal Mistrzostw Polski i podobne też są moje cele na cały 2018 rok - mówi Patrycja.


- W 2018 roku chcę pokazać się z jak najlepszej strony, cały czas sie rozwijać i co najważniejsze- cieszyć się ze ścigania i mieć z tego dużą frajdę. Nie ukrywam, że czeka mnie bardzo dużo pracy i skupienia. Jeśli chodzi o nadchodzące Mistrzostwa Polski, które już 14 stycznia w Koziegłowach, jestem bardzo pozytywnie nastawiona. Trasa jest ciężka, wymagająca i nie wybacza błędów. Bardzo dużo będzie zależało od warunków pogodowych. Dla mnie im runda będzie cięższa tym lepiej. Na ten moment moge zapewnić, że dam z siebie wszystko, wreszcie pokażę na co mnie stać i uplasuje się wysoko w stawce - kończy Natalia Krześlak.

fot. LSKK Bełchatów / Facebook

Artykuł dodał: Adam Kieruzel

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 829826 odwiedzin