Koszykarki MUKS znów najlepsze

2017-12-30 10:09:49

Za nami druga edycja turnieju koszykówki 3x3. Podobnie jak przed rokiem ta impreza odbyła się w hali SP nr 4 w Zelowie, a na zwycięzców czekał Puchar Burmistrza Zelowa. Po raz drugi z rzędu ten turniej zwyciężyły zawodniczki MUKS Bełchatów zarówno w kategorii podstawówek jak i gimnazjów.

Podopieczne Tomasza Wojciechowskiego zwyciężyły także konkursy indywidualne. W konkursie rzutów za 3 punkty najlepsza była Maja Madej, która w serii finałowej trafiła 4 z 5 rzutów, a z kolei w Skills Challenge najlepsza okazała się Maria Mohajt.

W rywalizacji chłopców w kategorii podstawówek wygrał także zespół z Bełchatowa - Gucio Gang. Chłopcy dość pewnie wygrywali swoje spotkania, ale podobnie jak w rywalizacji dziewcząt emocji nie zabrakło.

Dużo optymizmu przyniosła z pewnością frekwencja wśród szkół podstawowych. W kategorii chłopców i dziewcząt zgłosiło się po 5 ekip co przełożyło się na czas trwania tego turnieju. Dużą rolę odegrali także rodzice, którzy głośnym dopingiem zagrzewali swoje pociechy do walki. Pula nagród wynosiła 1500 złotych, a więc było o co grać.