Siatkarski hit na koniec roku

2017-12-28 10:17:28

Siatkarski hit na koniec roku

Dwukrotnie trenują w czwartek siatkarze PGE Skry Bełchatów, którzy przygotowują się do sobotniego hitu PlusLigi. Na koniec 2017 roku żółto-czarnym przyjdzie zagrać z liderem tabeli, mistrzem kraju ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Zespół PGE Skry wrócił do zajęć już drugiego dnia świąt Bożego Narodzenia, kiedy to ćwiczył dwukrotnie. W środę Roberto Piazza zaplanował jedne zajęcia, w czwartek dwa, a w piątek południe bełchatowianie udadzą się do Kędzierzyna-Koźla.

Mecz z ZAKSĄ to bez wątpienia mocny akcent na zakończenie roku. Jak wyliczyli przedstawiciele klubu, w pięciu tegorocznych meczach, częściej wygrywała ZAKSA (3:1 w Pucharze Polski, 3:0 i 3:1 w finale Mistrzostw Polski), ale to PGE Skra odniosła zwycięstwo w ostatnim pojedynku. We wrześniu w meczu o Superpuchar Polski bełchatowianie pokonali kędzierzynian 3:1. Byli także lepsi w pierwszej tegorocznej konfrontacji podczas fazy zasadniczej (3:2).

Sobotni mecz rozpocznie się o godz. 14:45 i będzie on zarazem ostatnim pojedynkiem pierwszej części rundy zasadniczej. Po 14 seriach gier ZAKSA ma na koncie komplet zwycięstw i 40 punktów. Druga PGE Skra traci do lidera cztery "oczka", na co składa się 12 triumfów i 2 porażki.

Artykuł dodał: Kamil Haładaj

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 706745 odwiedzin