Siatkarz Korony z powołaniem do reprezentacji!

2017-12-24 11:44:10

Siatkarz Korony z powołaniem do reprezentacji!

Drugi uczeń Siatkarskiej Ośrodka Szkolnego w Bełchatowie, a zarazem zawodnik UKS Korony Bełchatów, otrzymał powołanie do reprezentacji Polski. Po Hubercie Klacie otrzymał je Aleksander Czerwiński. - Mam nadzieję, że to dopiero początek powołań z Korony - przekonuje Paweł Wieczorkowski, opiekun siatkarza.

Od 17 do 22 grudnia Czerwiński przebywał na zgrupowaniu w ramach programu "Kadra Polski U-16/U-17", które odbyło się w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale. - Cieszę się, że szkolenie w naszym klubie idzie w dobrym kierunku, a po Weronice Centce jest to kolejny kolejny reprezentant w ciągu ostatniego roku. Olek na swoje powołanie pracował cztery sezony - wyjaśnia Marek Kwieciński, prezes UKS Korony Bełchatów.

- Olka jako siatkarza charakteryzuje duża wola i chęć gry. Dojrzałość, duża jak na swój wiek umiejętność gry technicznej. Doskonałe warunki fizyczne i dobra motoryka - opisuje zawodnika Kwieciński. Czerwiński imponuje swoim wzrostem - 195 cm oraz zasięgiem w ataku - 336 cm. Ponadto był już powoływany do kadry wojewódzkiej i kadr SOS. W Koronie siatkarz trenuje od października 2013 roku. - Powołanie do kadry zaskoczyło mnie, a jednocześnie bardzo ucieszyło. Nie spodziewałem się, że zostanę tak wyróżniony - mówi sam zawodnik.

394.jpg

- Takie powołanie to bardzo duża motywacja do dalszej pracy i gry w klubie. Szczególnie dla moich kolegów powinien to być sygnał, że ciężka praca i wiara w siebie dają takie rezultaty - dodaje Czerwiński i podkreśla, że pobyt na zgrupowaniu był dla niego czymś nowym, a zarazem bardzo przydatnym. - Jestem bardzo zadowolony z tego, że mogłem doskonalić swoje umiejętności pod okiem fachowców, których tam spotkałem - cieszy się. - Jest jeszcze dwóch, trzech chłopców, których stać na kadrę, potrzeba jeszcze mnóstwo pracy oraz odrobine szczęścia. Myślę, ze ciężka praca się opłaca - dodaje Paweł Wieczorkowski, trener kadrowicza w bełchatowskiej Koronie.

- Mam nadzieję, że to powołanie innych chłopcom da większego kopa do pracy, a Olek dzięki swojemu obyciu i doświadczeniu tylko pomoże drużynie. Jest bardzo wyważony w swoich emocjach, jego spokój czasem mnie przeraża (śmiech). Jest to chłopak bardzo mądry, który pomimo młodego wieku, już przeszedł wiele w życiu sportowca - uzupełnia Wieczorkowski. - Przed powołaniem siatkówka była dla mnie tylko hobby. Chociaż wykonywałem cieżką pracę na treningach, nigdy nie myślałem, że kiedyś założę koszulkę z orłem na piersi. Teraz kiedy zostalem tak wyróżniony inaczej myślę o siatkowce. To już nie jest tylko hobby, to jest pasja - kończy Czerwiński.

Artykuł dodał: Kamil Haładaj

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 757291 odwiedzin