Młodzicy Korony z awansem

2017-12-19 12:26:58

Młodzicy Korony Bełchatów wygrali kolejny turniej mistrzostw województwa i powrócili do najsilniejszej grupy tych rozgrywek, którą z kolei opuścili gracze EKS Skry Bełchatów. Ostatni mecz w tym roku niespodziewanie przegrali gracze rezerw PGE Skry.

Występujący w II lidze zawodnicy Radosława Kolanka ulegli Bzurze Ozorków 0:3, lecz nadal zajmują czwartą lokatę w ligowej tabeli. Okazją do rewanżu nad ozorowską siatkowką był rozegrany dzień później mecz w juniorach, gdzie bełchatowianie już pewnie zwyciężyli 3:1. Triumfowała również juniorska "dwójka". W trzech setach na swoją korzyść zakończyły mecz juniorki "Energetycznych", a kadetki były bliskie awansu do gr. III. Zabrakło niewiele, ponieważ o sukcesie rywalek decydowała ostatnia partia turnieju. W niej Skra przegrała 13:15 z Rawą Maz. - Nam zostaje świadomość rozegrania dwóch dobrych meczy. Nawet przegrany mecz może spowodować uczucie spełnienia dobrze wykonanej pracy, co ostatnio było trudne. Okres Świąt to przerwa i po nowym roku wznawiamy rozgrywki, w których celem jest awans do grupy wyżej - mówi Tatyana Borzykh, trenerka.

Powrót w szeregi najmocniejszych drużyn młodzików to sukces Korony Bełchatów, która wygrała organizowany u siebie weekendowy turniej gr. II. - Turniej może zagrany nie najpiękniej, ale efekt jest taki jak był zakładany przez sztab szkoleniowy, czyli awans. Przed turniejem wcale nie wyglądało to zbyt dobrze ze względu na przypadłości zdrowotne. Michał Warzywoda na mecz przyjechał prosto ze szpitala, Dawid Młudzik i Adam Suflida po infekcjach gardła, a Dawid Rasowski nie mógł pomagać kolegom po kontuzji barku - wyjaśnia Paweł Wieczorkowski, opiekun grupy.

II liga mężczyzn, gr. 3 (11. kolejka):
* MKS Bzura Ozorków - PGE Skra II Bełchatów 3:0 (25:19, 25:23, 25:16)

(4. PGE Skra II Bełchatów 19 [6-5] 22:18 (kolejno: miejsce w tabeli, drużyna, punkty, bilans setów))