Dziewczyny nie schodzą z podium

2017-12-18 23:32:16

Dziewczyny nie schodzą z podium

Trwa udana jesień zawodniczek LSKK Lityński Bełchatów w wyścigach przełajowych. Kolarki bełchatowskiego klubu nie schodzą z podium zawodów zaliczanych do cyklu Orlen Super Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym. To dobry prognostyk przed styczniowymi mistrzostwami Polski.

O bardzo dobrych startach w przełajach ekipy LSKK Lityński pisaliśmy już tutaj. Juniorka młodsza Natalia Krześlak dalej trzyma wysoką formę. Dołączyła do niej także juniorka Patrycja Hałubińska, która również ostatnio regularnie staje na podium wyścigów Orlen Super Pucharu Polski w przełajach.W miniony weekend obie dziewczyny zajęły drugie miejsca w swoich kategoriach wiekowych podczas wyścigów w Białymstoku. Dwa tygodnie wcześniej było podobnie. Natalia i Patrycja zdobyły brązowe medale w wyścigach "Przełaj nad Wartą" w Gorzowie Wielkopolskim. Tam piąta była także juniorka Karolina Stepień.

Jeszcze wcześniej Natalia Krześlak i Patrycja Hałubińska zajmowały trzecie miejsca w wyścigach "Bryksy Cross" oraz w Koziegłowach. Blisko czołówki, odpowiednio na 4. i 6. miejscu plasowała się także Karolina Stępień. Dzielnie wśród juniorów młodszych walczył też Mateusz Nowicki (odpowiednio 12. i 13. miejsce).

Wyścigi w Koziegłowach rozegrano na trasie, gdzie już w styczniu odbędą się mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym. - Myślę o tych mistrzostwach, chcę się na tym totalnie skupić, wyciszyć - mówi Natalia Krześlak, która od niedawna startuje w barwach LSKK Lityński. Ma z kogo brać przykład, bo mistrzem Polski w przełajach był kiedyś jej tato. Pochodzi zresztą ze sportowej rodziny, mama trenowała biegi na orientację. - Ciężka praca popłaca i jestem pozytywnie nastawiona. Mam nadzieję, że w mistrzostwach Polski zaprezentuję się dobrze, zwłaszcza, ze jestem drugoroczną juniorką młodszą i liczę na dobry występ na zakończenie sezonu przełajowego - dodaje. - Nie powiem, w przełaju jest ciężko, dużo interwałów, to zupełni inny styl jazdy niż na szosie, ale na razie nam to wychodzi. Ja lubię jak jest ciężko- podkreśla z uśmiechem.

fot. LSKK Lityński Bełchatów

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 829805 odwiedzin