Żółto-czarni poza podium KMŚ. Złoto dla Zenitu Kazań!

2017-12-17 23:08:25

Żółto-czarni poza podium KMŚ. Złoto dla Zenitu Kazań!

Klubowe Mistrzostwa Świata 2017 rozgrywane w Polsce przechodzą już do historii. Dla fanów siatkówki był to przyjemny turniej, który padł łupem świetnie spisującego się Zenitu Kazań, który w finale pokonał włoskie Cucine Lube Civitanova. W pojedynku o trzecie miejsce brazylijska Sada Cruzeiro okazała się z kolei lepsza od Wicemistrzów Polski - PGE Skry Bełchatów.

W niedzielę 17 grudnia pierwszy mecz o godz. 17:30 rozegrała Skra i Sada. Stawką tego starcia był brązowy medal Klubowych Mistrzostw Świata 2017. Dla podopiecznych Roberto Piazzy był to chyba najsłabszy mecz rozegrany podczas tej imprezy. Brazylijczycy roznieśli bełchatowian 3:0 (25:19, 25:18, 25:13) i to oni zdobyli brązowy medal. W pierwszej partii przez cały czas przeważała Sada, która jedynie na początku grała ze Skrą punkt za punkt, ale potem to ekipa z Ameryki Południowej doszła do głosu i zwyciężyła 25:19. Druga partia niemalże identyczna z tym, że Sada wygrała 25:18. Trzeci set to tragiczna postawa żółto-czarnych i bolesna porażka 13:25 i 0:3 w całym pojedynku. Bełchatowianie mimo, że znaleźli się wśród czterech najlepszych drużyn na świecie nie mogą być zadowoleni ze swoich występów. Za wyjątkiem dwóch zwycięstw 3:0 z Shanghai Volleyball Club i 3:1 z Personalem Bolivar, kolejne trzy mecze Skry to fatalne porażki 0:3 kolejno z Zenitem Kazań, Cucine Lube Civitanova oraz Sadą Cruzeiro.

PGE Skra Bełchatów - Sada Cruzeiro 0:3 (19:25, 18:25, 13:25)

PGE Skra: Łomacz, Bednorz, Lisinac, Wlazły, Penczew, Kłos, Piechocki (libero) oraz Janusz, Ebadipour, Romać.

Sada: Uriarte, Leal, Simon, Evandro, Filipe, Isac, Serginho (libero) oraz Lukinhas, Rodrigo, Fernando.


O godz. 20:30 w krakowskiej Tauron Arenie wielki finał rozegrały ekipy Cucine Lube Civitanova oraz Zenitu Kazań. Włosi w pierwszej partii zagrali bardzo dobrze, ale Zenit także dotrzymywał im kroku. Było wiele świetnych serwisów, bloków czy ataków. W końcowce dwie piłki setowe mieli Włosi, ale bardzo skuteczni Rosjanie i tak potrafili wyjść z opresji wygrać 27:25 i prowadzić w meczu 1:0. Drugą partię także lepiej zaczęli gracze Cucine Lube, którzy mieli już kilka punktów przewagi, ale o swoim geniuszu przypomniał wszystkim Wilfredo Leon, który dobrą dyspozycją pomógł Zenitowi wygrać 25:22. W trzeciej partii mecz był bardzo wyrównany, ale od stanu 17:17 Rosjanie się przebudzili i zagrali świetnie co spowodowało wygraną 25:22 w secie trzecim i w całym meczu 3:0. To oznaczało, że Zenit Kazań został zdobywcą Klubowego Mistrzostwa Świata 2017, a z kolei Włosi musieli się obyć smakiem srebrnych medali.

Cucine Lube Civitanova - Zenit Kazań 0:3 (25:27, 22:25, 22:25)

Cucine Lube: Christenson, Juantorena, Candellaro, Sokołow, Kovar, Cester, Grebennikow (libero) oraz Marchisio, Sander, Stanković.

Zenit: Butko, Anderson, Wolwicz, Michajłow, Leon, Gustaljuk, Werbow (libero) oraz Krotkow, Samojlenko.


Klasyfikacja końcowa KMŚ 2017:

1. Zenit Kazań (Rosja).
2. Cucine Lube Civitanova (Włochy).
3. Sada Cruzeiro (Brazylia).
4. PGE Skra Bełchatów (Polska).

Nagrody indywidualne KMŚ 2017:

Najlepszy rozgrywający: Aleksander Butko (Zenit Kazań).
Najlepszy atakujący: Cwetan Sokołow (Cucine Lube Civitanova).
Najlepszy przyjmujący:  Wilfredo Leon (Zenit Kazań).
Najlepszy przyjmujący:  Leal Hidalgo Joandry (Sada Cruizero).
Najlepszy środkowy: Aleksiej Samojlenko (Zenit Kazań).
Najlepszy środkowy: Roberlandy Simon (Sada Cruizero).
Najlepszy libero:  Jenia Grebennikov (Cucine Lube Civitanova).
MVP turnieju: Osmany Juantorena (Cucine Lube Civitanova).

PGE Skra Bełchatów swój kolejny mecz rozegra już za trzy dni, w środę 20 grudnia o godz. 18 w rosyjskim Nowosybirsku z Lokomotiwem. Będzie to spotkanie w ramach 2. kolejki rozgrywek siatkarskiej Ligi Mistrzów. Dwa dni później - 22 grudnia w piątek, w Bełchatowie o godz. 18, Skra rozegra z marszu mecz PlusLigi z BBTS-em Bielsko-Biała, a po nieco ponad tygodniowej przerwie od spotkań Skra, w sobotę 30 grudnia o godz. 14:45 rozegra w Kędzierzynie hitowy mecz z Mistrzem Polski - ZAKSĄ!

Artykuł dodał: Adam Kieruzel

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 681229 odwiedzin